X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atak Francji na dżihadystów w Mali. Mieszkańcy wioski mówią o ofiarach wesela, armia zaprzecza oskarżeniom

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 17:39
Mieszkańcy wioski w środkowej części Mali twierdzą, że w minioną niedzielę siły francuskie zaatakowały uczestników przyjęcia weselnego - mówą o kilkunastu zabitych i rannych. Sztab francuskich sił zbrojnych zaprzecza oskarżeniom - twierdzi, że atak na przyjęcie weselne, którego miałoby dokonać francuskie wojsko, jest wykluczony. Armia twierdzi, ze tego dnia, 3 stycznia, dokonała ataku, ale na grupę dżihadystów.
Wioska w Mali (zdjęcie ilustracyjne)
Wioska w Mali (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com / trevor kittelty

Niger 1200 Forum.jpg
Atak dżihadystów w Nigrze. Co najmniej 56 osób nie żyje

Mieszkańcy okolic miasta Douentza twierdzą, że w wyniku nalotu zginęło kilkanaście osób. Do tej pory zidentyfikowano 18 ciał - twierdzi Hamadoun Dicko, przewodniczący lokalnego stowarzyszenia młodzieżowego.


Posłuchaj
00:47 Relacja Stefana Foltzera z Paryża (IAR) dd.mp3 Oskarżenia wobec francuskiej armii. Relacja Stefana Foltzera z Paryża (IAR)

 

Ofiarami są wedle tej organizacji dorośli oraz dzieci, którzy zgromadzili się podczas wesela. Mieszkańcy twierdzą, że za atak odpowiadają francuskie myśliwce - tak twierdzą jedne źródła.

Natomiast wedle innych źródeł mieszkańcy twierdzą, że ostrzelał ich helikopter - ale następnie, jak podają francuskie media, armia francuska oświadczyła, że w operacji 3 stycznia helikopter nie brał udziału.

Media francuskie stwierdzają, że sytuacja jest co najmniej niejasna i wymaga wyjaśnienia, mówi się także o wojnie informacyjnej. Stawia się obecnie wiele pytań, jest wiele spekulacji, w tym, czy dżihadyści mogli zbiec do zaatakowanej wioski. 

Atak na dżihadystów

Sztab francuskiego wojska tłumaczy, że 3 stycznia przeprowadzono w tej okolicy nalot, ale był on wymierzony wyłącznie w dżihadystów.

Francuzi zabili w nim od 6 do 20 terrorystów - informują media powołując się na źródła wojskowe. "Uderzenie nastąpiło w wyniku kilkudniowej pracy wywiadowczej i obserwacji” - przekonuje francuskie dowództwo, odpierając zarzuty o atak na wesele.

Operację przeprowadzono kilka dni po tym, jak w dwóch zasadzkach malijskich dżihadystów zginęło pięciu francuskich żołnierzy.

Francuskie wojska są obecne w Mali od 2013 roku, w ramach operacji prowadzonej przeciwko islamskim grupom bojowym powiązanym z Al-Kaidą i organizacją Państwo Islamskie.

IAR / RFI/ France24/ in.

\\

Czytaj także

Mali: rządząca junta wojskowa wypuściła z więzień ok. 180 dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 05:16
Władze wojskowe, które przejęły władzę w Mali po zamachu stanu w sierpniu, uwolniły w sumie 180 więźniów związanych z organizacjami islamistycznymi - dowiedziała się agencja Associated Press od wysoko postawionego przedstawiciela rządu. Uwolnienie dużej grupy więźniów zdaje się potwierdzać tezę, że junta jest gotowa do większej pobłażliwości wobec islamistów - pisze AP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybuch samochodu-pułapki w Somalii. Cztery osoby zginęły w ataku bombowym dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 16:35
Cztery osoby zginęły w sobotę w pobliżu stolicy Somalii Mogadiszu w wyniku zamachu bombowego z użyciem samochodu-pułapki. Według tureckiego MSZ, za zamach wymierzony w pracowników tureckiej firmy odpowiadają dżihadyści z ugrupowania asz-Szabab, a wśród ofiar jest jeden Turek.
rozwiń zwiń