X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dwóch francuskich żołnierzy zginęło w ataku bombowym w Mali

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 00:44
Dwóch francuskich żołnierzy zginęło w Mali - poinformowało biuro prezydenta Francji. Ładunek wybuchowy wysadził samochód pancerny, którym jechali Francuzi. Do ataku doszło w północno-wschodniej części kraju.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: FLICKR/ResoluteSupportMedia/CC BY-SA 2.0

Zabici żołnierze pochodzili z 2. Pułku Huzarów w Haguenau. Po ich śmierci prezydent Francji Emmanuel Macron "wyraził wielkie poruszenie". - Prezydent z największym szacunkiem wspomina zmarłych żołnierzy, którzy zginęli za Francję w czasie wypełniania swojej misji. Łączy się w żalu z ich rodzinami, bliskimi i ich braćmi broni i zapewnia o uznaniu i solidarności Narodu - napisano w komunikacie Pałacu Elizejskiego.

Niger 1200 Forum.jpg
Atak dżihadystów w Nigrze. Co najmniej 56 osób nie żyje

W poniedziałek w podobnych okolicznościach zginęli trzej żołnierze francuskich sił zbrojnych - w wieku od 21 do 29 lat. Do ataku przyznała się grupa terrorystów powiązana z Al-Kaidą.

Czytaj także:

Od początku francuskiej interwencji w Mali zginęło tam 53 francuskich żołnierzy. Interwencję rozpoczęto w 2013 roku, aby zatrzymać ofensywę muzułmańskich terrorystów, którzy opanowali część kraju. W operacji francuskich sił zbrojnych bierze udział pięć tysięcy stu żołnierzy.

Posłuchaj
00:54 10826368_1.mp3 Dwóch francuskich żołnierzy zginęło w Mali (IAR)

 

pkr

Czytaj także

Mali: rządząca junta wojskowa wypuściła z więzień ok. 180 dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 05:16
Władze wojskowe, które przejęły władzę w Mali po zamachu stanu w sierpniu, uwolniły w sumie 180 więźniów związanych z organizacjami islamistycznymi - dowiedziała się agencja Associated Press od wysoko postawionego przedstawiciela rządu. Uwolnienie dużej grupy więźniów zdaje się potwierdzać tezę, że junta jest gotowa do większej pobłażliwości wobec islamistów - pisze AP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybuch samochodu-pułapki w Somalii. Cztery osoby zginęły w ataku bombowym dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 16:35
Cztery osoby zginęły w sobotę w pobliżu stolicy Somalii Mogadiszu w wyniku zamachu bombowego z użyciem samochodu-pułapki. Według tureckiego MSZ, za zamach wymierzony w pracowników tureckiej firmy odpowiadają dżihadyści z ugrupowania asz-Szabab, a wśród ofiar jest jeden Turek.
rozwiń zwiń