X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa kanalizacja pomoże rolnikom w Libanie. Inwestycję zrealizowano dzięki pomocy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 06:30
Czysta woda w kranie oraz możliwość produkcji ekologicznej żywności. To wszystko zyskali właśnie mieszkańcy północnego regionu Libanu dzięki pomocy z Polski. W rejonie miasta Kubajat Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wyremontowało przestarzałą kanalizację. Projekt został sfinansowany z pieniędzy ministerstwa spraw zagranicznych.
Nowa kanalizacja pomoże rolnikom w Libanie
Nowa kanalizacja pomoże rolnikom w LibanieFoto: PCPM

facebook caritas transport 663.jpg
Odpowiedź na prośby mieszkańców Bejrutu. Transport pomocy od Caritas Polska odleciał do Libanu

Stara i źle funkcjonująca kanalizacja była jednym z największych problemów prowincji Akkar. Nieszczelne i zniszczone rury powodowały, że Libańczycy oraz mieszkający w rejonie miasta Kubajat syryjscy uchodźcy nie mieli czystej wody w kranach. Brudna woda oznaczała też, że rolnicy nie byli w stanie wyprodukować żywności. W zimie dodatkowo jeszcze ścieki w rurach zamarzały, a nieczystości zalewały pola i gospodarstwa domowe.


Posłuchaj
00:50 10820710_1.mp3 Nowa kanalizacja pomoże rolnikom (IAR)

 

W październiku Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej rozpoczęło remont kanalizacji. Dzięki wymianie rur i poprawieniu wydajności sieci kolejni mieszkańcy są teraz przyłączani do nowej sieci. Projekt dał też pracę mieszkańcom, bo wykonała go miejscowa firma.

Znaczenie dla rolnictwa

PCPM szacuje, że naprawa kanalizacji nie tylko da dostęp do czystej wody, ale na wiosnę pozwoli rolnikom uprawiać ziemię i sprzedawać plony. Wszystko to w czasie, gdy w Libanie systematycznie pogarsza się sytuacja ekonomiczna, a coraz więcej osób traci pracę.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej od ośmiu lat pomaga w rejonie miasta Kubajat w północnym Libanie. To właśnie tam rozpoczął się pierwszy projekt pomocy PCPM dla syryjskich uchodźców, którzy w 2011 i 2012 roku masowo uciekali przez pobliską granicę z kraju.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Liban Bliski Wschód
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trudna sytuacja ekonomiczna Libanu. PAH pomaga mieszkańcom w zdobyciu nowych umiejętności

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 05:36
Na przedmieściach Bejrutu powstał specjalny ośrodek szkoleniowy. Otworzyła go Polska Akcja Humanitarna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odpowiedź na prośby mieszkańców Bejrutu. Transport pomocy od Caritas Polska odleciał do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 16:37
Z wojskowego lotniska na warszawskim Okęciu odleciał transport pomocy humanitarnej dla Libanu. Został on przygotowany przez Caritas Polska. To już druga dostawa żywności i artykułów higienicznych przygotowanych przez organizację dla mieszkańców Bejrutu, którzy wciąż cierpią skutki wybuchu w tamtejszym porcie.
rozwiń zwiń