X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Odpowiedź na prośby mieszkańców Bejrutu. Transport pomocy od Caritas Polska odleciał do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 16:37
Z wojskowego lotniska na warszawskim Okęciu odleciał transport pomocy humanitarnej dla Libanu. Został on przygotowany przez Caritas Polska. To już druga dostawa żywności i artykułów higienicznych przygotowanych przez organizację dla mieszkańców Bejrutu, którzy wciąż cierpią skutki wybuchu w tamtejszym porcie.
Transport pomocy humanitarnej
Transport pomocy humanitarnej Foto: Rodzina Rodzinie - Caritas Polska/ Facebook (screen)

Dyrektor Caritas Polska ksiądz Marcin Iżycki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że łączna wartość wysłanej dziś pomocy humanitarnej to ponad 100 tysięcy złotych. 11 ton najpotrzebniejszych rzeczy dotrze do Bejrutu na pokładzie wojskowego samolotu Hercules.

- Wśród rzeczy, które przekazujemy Libańczykom, są środki ochrony osobistej, środki higieniczne, ochrony przed COVID-19. Jest także żywność. O to wszystko prosili nas mieszkańcy Bejrutu, prosiła nas Caritas Liban - mówił ksiądz Marcin Iżycki.

Posłuchaj
00:25 10819545_1.mp3 Ks. Iżycki: wśród rzeczy, które przekazujemy Libańczykom, są m.in. środki higieniczne, ochrony przed COVID-19 (IAR)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
flockr_caritasPolska.jpg
Akcje charytatywne w czasie pandemii. Wicedyrektor Caritas: wolontariusze są ciągle w gotowości

Wsparcie dla krajów Bliskiego Wschodu

Duchowny dodał, że od przyszłego roku Caritas Polska obejmie 100 libańskich rodzin programem pomocy zagranicznej Rodzina Rodzinie. Do tej pory w ramach tej akcji wsparcie otrzymały rodziny w Syrii, Strefie Gazy oraz Kurdystanie. W sumie program objął pomocą ponad 9 tysięcy rodzin.

W ramach prowadzonej przez Caritas Polska zbiórki charytatywnej Polacy przekazali już na potrzeby poszkodowanych w wybuchu mieszkańców Bejrutu ponad 9 milionów złotych. Organizacja dostarcza żywność i inne potrzebne produkty do stolicy Libanu, a także współfinansuje projekt Odbudować Bejrut, będący wynikiem współpracy kilku europejskich organizacji dobroczynnych i Caritas Liban.

ms

Czytaj także

Trudna sytuacja ekonomiczna Libanu. PAH pomaga mieszkańcom w zdobyciu nowych umiejętności

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 05:36
Na przedmieściach Bejrutu powstał specjalny ośrodek szkoleniowy. Otworzyła go Polska Akcja Humanitarna.
rozwiń zwiń