X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: rosyjscy najemnicy działają w Afryce. Operacja pod przykrywką prywatnych agencji

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 11:52
Rosja wysłała najemników na wojnę do Afryki - informują rosyjskie media niezależne. Władze Rosji zaprzeczają. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Posłuchaj

00:43 rsa.mp3 O doniesieniach dot. działań rosyjskich najemników w Afryce w relacji z Moskwy Macieja Jastrzębskiego (IAR)

władimir putin free shutter 1200.jpg
Rosyjski biznesmen, który finansuje grupę Wagnera. UE nałożyła sankcje na "kucharza Putina"

Wcześniej rząd Republiki Środkowoafrykańskiej oświadczył, że zgodnie z porozumieniem o współpracy w sferze bezpieczeństwa, otrzymał wojskową pomoc od Rosji i Rwandy. Jak przypomniało Radio Svoboda, w tym afrykańskim kraju doszło o zbrojnego buntu i oddziały rządowe wezwały na pomoc sojuszników.

Czytaj także:

Z oficjalnych komunikatów władz Republiki Środkowoafrykańskiej wynika, że Moskwa wysłała kilkuset żołnierzy i ciężki sprzęt. Władze Rosji zaprzeczają. Rosyjski ambasador w Republice Środkowoafrykańskiej - Władimir Titarenko poinformował, że na miejscu jest 5 przedstawicieli ministerstwa obrony i 14 żołnierzy, którzy służą w misji pokojowej ONZ.

Jak zauważa Radio Svoboda, cała operacja odbywa się pod przykrywką prywatnych agencji wojskowych. Rozgłośnia przypomina, że jedną z takich organizacji paramilitarnych kieruje współpracujący z Kremlem biznesmen Jewgienij Prigożyn.

Według Radia Svoboda najemnicy kojarzeni z firmą rosyjskiego biznesmena pracują w 15 krajach afrykańskich, wykonując misje wojskowe.

paw/

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja Afryka wojsko

Czytaj także

Firmy związane z armią Chin i Rosji na celowniku USA. Departament handlu opublikował ich listę

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 08:47
Ministerstwo handlu USA opublikowało listę 103 firm powiązanych z siłami zbrojnymi Chin i Rosji. Lista ma na celu ograniczenie ich dostępu do amerykańskiego rynku, technologii i współpracy z amerykańskimi firmami.
rozwiń zwiń