X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dopuszczenie szczepionki przeciwko COVID-19. Europejska Agencja Leków podjęła decyzję

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 15:00
Europejska Agencja Leków warunkowo dopuściła do użycia szczepionkę Pfizer i BionTech przeciwko koronawirusowi. Preparat będzie dostępny w dwóch dawkach, dla osób powyżej 16 roku życia.
Siedziba EMA w Amsterdami
Siedziba EMA w AmsterdamiFoto: PAP/EPA/REMKO DE WAAL
  • Europejska Agencja Leków dopuściła do stosowania szczepionkę na COVID-19 wyprodukowaną przez Pfizer i BionTech
  • Szczepionkę dopuszczono do stosowania w w dwóch dawkach, dla osób powyżej 16 roku życia
  • Zgoda jest jednak warunkowa - firmy będą musiały m.in. nadzorować proces szczepień
  • Teraz decyzję o wprowadzeniu preparatu do obrotu musi podjąć Komisja Europejska. Jej szefowa deklaruje, że stanie się to niezwłocznie
shutterstock_covid szczepienia 1200.jpg
[SPRAWDŹ] Kalendarz szczepień przeciw COVID-19

Swoją decyzję EMA ogłosiła na briefingu w siedzibie w Amsterdamie. 

Konieczne zatwierdzenie przez KE

Szczepionka Pfizer i BionTech jest pierwszą przeciwko COVID-19, która uzyskała autoryzację unijnej agencji. Preparat będzie dostępny w dwóch dawkach, dla osób powyżej 16 roku życia.

Zatwierdzenie szczepionki będzie warunkowe, firmy Pfizer i BionTech będą musiały spełnić jeszcze później dodatkowe wymogi, dalej prowadzić badania i monitorować proces szczepień. Eksperci podkreślają, że to oczywiste, bo sytuacja jest nadzwyczajna i zatwierdzanie szczepionek następowało w trybie pilnym.


Posłuchaj
00:49 szczepionka - dzwiek .mp3 Europejska Agencja Leków pozytywnie oceniła szczepionkę przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer i BionTech - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

covid szczepionka free shutt 1200 .jpg
Radosław Fogiel: odporność populacyjną uzyskamy po zaszczepieniu kilkudziesięciu proc. Polaków

Błyskawiczne prace Komisji Europejskiej

Decyzja EMA nie kończy jeszcze procedury zatwierdzania szczepionki w Unii. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu jej do obrotu we Wspólnocie podejmie Komisja Europejska. Możliwe, że stanie się to w najbliższych kilkunastu, kilkudziesięciu godzinach. Komisja Europejska już wcześniej poinformowała, że sfinalizuje wszystkie procedury w błyskawicznym tempie i zamiast dwóch miesięcy zatwierdzi szczepionki maksymalnie w ciągu dwóch dni. 

Czytaj także: 

Bruksela, która w imieniu państw członkowskich negocjowała z firmą Pfizer i BionTech, zakontraktowała dostawy 300 milionów dawek. Po ostatecznej autoryzacji Komisji pierwsze partie szczepionki będą dostarczane do państw członkowskich. O tym kiedy szczepienia się rozpoczną, zadecydują rządy poszczególnych krajów. Komisja Europejska sugeruje by stało się to między 27 a 29 grudnia.

Po ostatecznej autoryzacji Komisji rozpocznie się dystrybucja pierwszych partii szczepionek do państw członkowskich. O tym, kiedy szczepienia się rozpoczną, zadecydują rządy unijnych krajów. Komisja Europejska sugeruje by stało się to między 27 a 29 grudnia.


Program szczepień ma być podzielony na cztery etapy etapy (PAP) Program szczepień ma być podzielony na cztery etapy etapy (PAP)

mbl

Czytaj także

"Obawiamy się trzeciej fali pandemii". Ryszard Terlecki o nowych obostrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 12:23
Wprowadzane są nowe obostrzenia ponieważ obawiamy się trzeciej fali pandemii. Trzeba być na to przygotowanym i trzeba jej zapobiec - mówił w poniedziałek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: nie mamy potwierdzonej obecności nowej odmiany wirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 12:25
- Nie mamy potwierdzonej obecności nowej odmiany wirusa w Polsce, ale są informacje, że szczepionka na niego działa - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller po posiedzeniu rządowego sztabu zarządzania kryzysowego. Po doniesieniach o wykryciu zakażeń nowym patogenem na Wyspach Brytyjskich, od północy zawieszone zostaną loty z Wielkiej Brytanii do Polski. 
rozwiń zwiń