X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja wprowadza kary za rozpowszechnianie wizerunku policjantów. Więzienie i tysiące euro grzywny

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 13:18
Francuski parlament przyjął ustawę penalizującą rozpowszechnianie zdjęć policjantów interweniujących w czasie demonstracji. W przegłosowanym w piątek wieczorem projekcie przewidziano karę nawet roku więzienia oraz 45 tys. euro grzywny za opublikowanie zdjęcia lub danych osobowych funkcjonariuszy. Przeciwko pomysłowi protestuje francuska lewica, a także część mediów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Przegłosowano zmiany w artykule 24 ustawy o globalnym bezpieczeństwie, który wywołuje największe kontrowersje. Wprowadza on bowiem zakaz rozpowszechniania danych osobowych policjantów lub nagrań pokazujących twarze funkcjonariuszy w celu naruszenia ich integralności fizycznej.

Czytaj więcej
Policja PAP-1200.jpg
"Rozważamy kroki prawne". Rzecznik KGP o publikowaniu danych i wizerunków policjantów

Za złamanie prawa będzie groziła kara pozbawienia wolności na rok i grzywna w wysokości 45 tysięcy euro. Szef MSW Gérald Darmanin zapewnił jednak, że kara nie będzie dotyczyła dziennikarzy i osób informujących opinię publiczną, co zostanie sprecyzowane w ustawie. Minister przekonywał, że zostanie wprowadzona poprawka, która zagwarantuje całkowitą wolność mediów.

Ustawę o globalnym bezpieczeństwie skrytykowały związki dziennikarzy, które twierdzą, że media mają prawo do filmowania policjantów - na przykład podczas demonstracji. Sprzeciw wyraziły także partie lewicowe, które uważają, że rząd próbuje tym sposobem uniemożliwić publikowanie nagrań pokazujących przemoc policyjną. Projekt podzielił również posłów partii rządzącej La République en Marche.

W kilku miastach odbyły się demonstracje przeciwko ustawie.

Czytaj także:

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie". Insp. Cisowski o policyjnych kontrterrorystach

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 20:00
- Są stale narażeni na możliwość zemsty ze strony środowisk przestępczych i dlatego ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 insp. Sławomir Cisowski, naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji.
rozwiń zwiń