X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zgadzamy się na dyktat". Prezydent o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 16:21
- Nie zgadzamy się na wprowadzenie rozwiązań pozatraktatowych - podkreślił na konferencji prasowej w Wilnie prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, takie stanowisko w sprawie wprowadzenia mechanizmu praworządności do budżetu UE przedstawił prezydentowi Litwy Gitanasowi Nausedzie.
Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz prezydent Litwy Gitanas Nauseda (2L) podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w Wilnie
Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz prezydent Litwy Gitanas Nauseda (2L) podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w WilnieFoto: PAP/Jakub Szymczuk

Prezydent RP z małżonką przebywa od wtorku na Litwie z dwudniową roboczą wizytą, która oficjalnie rozpoczęła się od spotkania Andrzeja Dudy z Gitanasem Nausedą.

"Kryteria muszą być jasne"

Witold Waszczykowski 1200.jpg
Spór o budżet UE. Waszczykowski: musimy pokazać twardą politykę, kompromis jest możliwy

Prezydent Duda podczas konferencji prasowej poruszył kwestię przyszłego budżetu UE i powiązania go z mechanizmem praworządności. Mówiąc o polskim stanowisku w tej sprawie, Andrzej Duda podkreślił: "Zdecydowanie stoimy na stanowisku, że nie mogą zostać wprowadzone żadne elementy, które mają charakter pozatraktatowy, nie mogą być wprowadzone jakiekolwiek kryteria oceny, które nie mają oparcia w traktatach. Wszystko musi być zgodne z traktatami europejskimi".

Posłuchaj
00:55 10746370_1.mp3 Wilno - prezydent Polski wspiera weto ws. pakietu budżetowego UE, prezydent Litwy wzywa do dialogu (IAR)

Zdaniem polskiego prezydenta zmiany zasad dotyczących budżetu UE powinny być przeprowadzone poprzez zmianę zapisów traktatowych. - Jeżeli ktoś chce cokolwiek w tym zakresie zmieniać, to bardzo proszę przedstawić propozycje zmiany traktatów. Wtedy na forum całej UE i wszystkich narodów zjednoczonej Europy będziemy mogli na ten temat dyskutować - powiedział Andrzej Duda.

Czytaj także:

- Nie zgadzamy się na dyktaty, nie zgadzamy się na wprowadzenie rozwiązań pozatraktatowych. Tutaj stanowisko Polski w tym zakresie mam nadzieję, że brzmi dostatecznie jednoznacznie. Kryteria muszą być jasne i to jest najistotniejsze, aby mówić o sprawiedliwiej Europie, aby mówić o sprawiedliwych zasadach w Europie, gdzie wszyscy są równo traktowani - a chyba tego oczekujemy - i wszystkie państwa mają równy status. Musimy mówić o jasnych i oczywistych kryteriach, według których państwa będą oceniane i oceniana będzie ich sytuacja. My jako Polska tylko i wyłącznie do tego dążymy. I tak przedstawiłem swój punkt widzenia prezydentowi Nausedzie - powiedział prezydent.

Posłuchaj
00:29 10746421_2.mp3 Prezydent Andrzej Duda: nie zgadzamy się na dyktaty (IAR)

pkr

Czytaj także

"Zabiera nam część suwerenności". Wójcik o powiązaniu środków unijnych z kwestią praworządności

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 15:22
- Wprowadzenie mechanizmu powiązania środków UE z praworządnością zabiera nam część suwerenności - wiceszef Solidarnej Polski, minister w KPRM Michał Wójcik i apelował w piątek do polityków opozycji, aby "nie kupczyli Polską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze unijne a praworządność. Piekarska: Polska po raz kolejny staje się problemem dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 15:00
- Unia Europejska opiera się na określonych wartościach. Przystąpienie do niej wiąże się z przestrzeganiem tych wartości. Praworządność i niezależne sądownictwo są czymś, na co wszyscy się godzimy - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń