X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nasze kraje blisko współpracują". Andrzej Duda pogratulował zwyciężczyni wyborów w Mołdawii

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:55
Prezydent Andrzej Duda wysłał oficjalne gratulacje dla zwyciężczyni wyborów w Mołdawii. Prezydentem-elektem została Maia Sandu, była premier, polityk prozachodnia i centroprawicowa. W drugiej turze pokonała dotychczasowego przywódcę, prorosyjskiego Igora Dodona.
Maia Sandu
Maia SanduFoto: PAP/EPA/STRINGER

W depeszy gratulacyjnej prezydent Andrzej Duda napisał, że Polska i Mołdawia blisko współpracują w ramach Partnerstwa Wschodniego. "Polska niezmiennie pozostaje orędownikiem zacieśniania dialogu Mołdawii z Unią Europejską i jest gotowa w dalszym ciągu udzielać administracji i społeczeństwu Republiki Mołdawii wsparcia w jej dążeniach proeuropejskich" - podkreślił prezydent.

Czytaj więcej
mid-epa08823698 (1).jpg
"Sukces mobilizuje". Ekspert OSW o wyborach w Mołdawii: trwa wymiana pokoleń i prorosyjski straszak już nie działa

Jak zaznaczył, oba narody łączy "przyjaźń i zaufanie, wspólne poszanowanie wartości demokratycznych i wolności". W tym kontekście Andrzej Duda wspomniał o budowanych na wielowiekowych kontaktach więzach kulturalnych, historycznych i społecznych.

Zaproszenie do Polski

Prezydent wyraził też przekonanie, że prezydentura Mai Sandu będzie okresem dalszego pogłębiania dwustronnego dialogu Polski i Mołdawii we wszystkich obszarach współpracy. "W tym na niwie politycznej, ekonomicznej, edukacyjnej i kulturalnej" - podkreślił.

"Już dziś serdecznie zapraszam Panią Prezydent do złożenia wizyty w Rzeczypospolitej Polskiej w pierwszym dogodnym terminie" - napisał Andrzej Duda.

Maia Sandu będzie pierwszą kobietą sprawującą urząd prezydenta Mołdawii.

Czytaj także:

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sukces mobilizuje". Ekspert OSW o wyborach w Mołdawii: trwa wymiana pokoleń i prorosyjski straszak już nie działa

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 22:38
- Ma miejsce zmiana pokoleniowa. Coraz więcej młodych Mołdawian wyjeżdża na Zachód za pracą, co pozwala im doświadczyć życia w rozwiniętych demokracjach europejskich. Do tego następuje zwykła wymiana pokoleń. W wiek wyborczy wchodzi coraz więcej młodych ludzi, co wpływa wyraźnie na kształt poparcia dla poszczególnych partii - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Kamil Całus, mówiąc o przyczynach wygranej Mai Sandu.
rozwiń zwiń