X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Weto za powiązanie praworządności z funduszami unijnymi. Jasna deklaracja Węgier

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 15:10
- Węgry zastosują weto wobec wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po koronawirusie - poinformował rzecznik premiera Węgier Bertalan Havasi.
Premier Węgier Viktor Orban
Premier Węgier Viktor OrbanFoto: PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL

Premier Węgier Viktor Orban poinformował o tym w liście kanclerz Niemiec Angelę Merkel, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen oraz szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela.

"Wspólne wartości są podstawą"

Premier Orban napisał, że zgodnie z zasadą "nie ma porozumienia o niczym, póki nie ma porozumienia o wszystkim", rząd Węgier będzie głosował przeciwko wszystkim elementom pakietu MFF/NGEU, czyli wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Dodał, że Węgry zastosują weto w kwestiach, w których wymagana jest jednomyślność.

parlament europejski 1200.jpg
Fundusze UE a praworządność. Kuźmiuk: nie możemy dać do ręki urzędnikom ideologicznej pałki

Bertalan Havasi przypomniał, że Viktor Orban zwrócił wcześniej uwagę, że uzależnienie budżetu unijnego oraz pakietu odbudowy od warunków, które nie określają dokładnie, czym jest naruszenie praworządności i które samowolnie mogą doprowadzić do wprowadzania politycznie motywowanych sankcji budżetowych i stosowania podwójnych standardów, zagrażają zaufaniu wśród państw członkowskich, jak również interesom Węgier. 

Czytaj także:

Rzecznik premiera Orbana podkreślił, że wspólne wartości dla Węgier są podstawą, ich funkcjonowanie i stosowanie powinni ocenić sami Węgrzy, którzy są do tego tak samo zdolni, jak inne narody.

pkr

Czytaj także

Fundusze unijne a praworządność. Piekarska: Polska po raz kolejny staje się problemem dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 15:00
- Unia Europejska opiera się na określonych wartościach. Przystąpienie do niej wiąże się z przestrzeganiem tych wartości. Praworządność i niezależne sądownictwo są czymś, na co wszyscy się godzimy - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń