X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ataki dżihadystów w Mozambiku. Misjonarze apelują o pomoc dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 07:06
Fundamentaliści z Państwa Islamskiego prowadzą ofensywę na północy Mozambiku. Atakują kościoły i każdego, kto nie godzi się na współpracę. Ich celem jest przejęcia władzy w regionie i utworzenia niezależnego państwa - pisze serwis "Vatican News".
Uchodźcy z prowincji Cabo Delgado
Uchodźcy z prowincji Cabo DelgadoFoto: PAP/EPA/RICARDO FRANCO

W sierpniu islamiści przejęli kontrolę nad portowym miastem Mocímboa da Praia. To dla nich kluczowy przyczółek - mogą dzięki niemu drogą morską zaopatrywać się w broń i sprowadzać do regionu kolejnych najemników. 

Bogaty region, biedni ludzie

państwo islamskie terroryzm dżihadyści 1200 free
Państwo Islamskie wzywa do zamachów w Arabii Saudyjskiej. To kara za rozmowy z Izraelem

- Prowincja Cabo Delgado jest jedną z najbogatszych w tym kraju. Są tam ogromne pokłady rubinów i gazu ziemnego. To bardzo łakomy kąsek - powiedział Radiu Watykańskiemu włoski misjonarz ks. Roberto Maver pracujący w Mozambiku.

Czytaj także:

Misjonarz wskazuje, że na bogactwie regionu nie korzystają jednak mieszkańcy, którzy żyją w biedzie. Ich sytuację pogarszają nasilające się ataki islamskich fundamentalistów. Ostatnio porwano też dwie siostry zakonne - na szczęście zwrócono im wolność.

Potrzebna pomoc

Sytuacja wymknęła się spod kontroli, a rząd nie potrafi sobie poradzić z dobrze uzbrojonymi dżihadystami. Tysiące ludzi, uciekając przed terrorem, opuściło swe domy. 

nigeria.jpg
Atak Państwa Islamskiego w Nigerii. Ekspert: to upadające państwo

- Obecnie pomagamy ponad 300 tys. uchodźców żyjących w katastrofalnych warunkach. Potrzeba pilnie międzynarodowego wsparcia. Caritas i Kościół lokalny nie są w stanie zapewnić im godnych warunków życia - alarmuje  ks. Roberto Maver. - Potrzeba pilnie międzynarodowego wsparcia - podkreśla.

"Vatican News" przypomina, że na polecenie Ojca Świętego dla uchodźców z prowincji Cabo Delgado ruszyła już pomoc humanitarna organizowana przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Vatican News, fc

Czytaj także

Sytuacja ofiar koronawirusa jest dramatyczna. Misjonarze apelują o pilne wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:35
Pandemia koronawirusa znacząco pogorszyła sytuację mieszkańców państw w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Kraje misyjne zmagają się z problemami gospodarczymi, dostępem do ochrony zdrowia i edukacji. Dorośli i dzieci pozbawieni są dostępu do środków dezynfekujących, maseczek, testów, lekarstw oraz podstawowej żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawcy zamachów w Wiedniu byli powiązani z radykalnym islamem. Potwierdziły to austriackie władze

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 19:25
Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii, wszystkie osoby aresztowane w związku z poniedziałkowymi zamachami w Wiedniu, są powiązania radykalnym środowiskiem islamistycznym. Szef austriackiego MSW Karl Nehammer powiedział, że wszyscy zatrzymani byli brutalnie i silnie zaangażowani w szerzenie radykalnego Islamu. Jak podaje MSW, kilku z nich było już karanych za przestępstwa powiązane z terroryzmem.
rozwiń zwiń