X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek: kolonizację geograficzną zastępuje ideologiczna

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 23:53
Papież napiętnował narzucanie innym własnej ideologii oraz kultury i powiedział, że w Europie słychać wystąpienia, które przypominają przemówienia Hitlera w 1934 roku. Franciszek rozmawiał z dziennikarzami na konferencji w czasie lotu powrotnego z afrykańskiej pielgrzymki. 
Audio
  • Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę do Afryki - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek, oraz jego rzecznik Matteo Bruni (P) i organizator papieskiej pielgrzymki Mauricio Rueda (L)
Papież Franciszek, oraz jego rzecznik Matteo Bruni (P) i organizator papieskiej pielgrzymki Mauricio Rueda (L) Foto: PAP/EPA/Alessandra Tarantino / POOL

Zapis konferencji prasowej na pokładzie samolotu opublikował portal Vatican News.

PAP Franciszek Mauritius 1200.jpg
Poruszające kazanie w Port Louis o młodzieży. Papież Franciszek na Mauritiusie

Kulturowa homogenizacja ludzkości

Papież powiedział, że dziś kolonizację geograficzną zastępuje kolonizacja ideologiczna, która chce narzucić innym swoją ideologię i doprowadzić do kulturowej homogenizacji całej ludzkości.

Mówiąc o ksenofobii powiedział, że to choroba jak odra, która zaraża narody i kontynenty, prowadząc do wznoszenia murów. Dodał, że ci, którzy je budują, izolują się, a w końcu muszą ulec masowej inwazji.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kolejny etap pielgrzymki po Afryce. Papież Franciszek na Mauritiusie

Franciszek zauważył, że często ksenofobia wykorzystuje falę nastrojów populistycznych. Porównując wystąpienia niektórych obecnych polityków do przemówień Hitlera, papież wyraził obawy, że w Europie i Afryce obecnie powraca ten sposób myślenia.


mbl

Czytaj także

Media w Mozambiku: papież przywiózł nadzieję na pokój. W piątek główne spotkanie z mieszkańcami

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 21:22
Papieska pielgryzmka może przyczynić się do nasilenia procesu dialogu politycznego i trwałego pokoju w tym kraju - wskazują media w Mozambiku, w którym od środowego wieczora przebywa z wizytą papież Franciszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madagaskar: papież spotkał się z rodziną, która przeżyła epidemię odry

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:11
- Nie ma dwóch odrębnych kryzysów, jeden środowiskowy, a drugi społeczny, ale istnieje jeden złożony kryzys społeczno-ekologiczny - mówił papież Franciszek na Madagaskarze. Napiętnował rabunkową eksploatację środowiska, z której korzyści czerpią nieliczni. Dodał, że nędza zmusza mieszkańców do działań szkodzących przyrodzie, bo to nierzadko jedyny sposób na przetrwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madagaskar: mocne słowa papieża Franciszka. Apel do biskupów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 20:34
Papież Franciszek powiedział w sobotę na Madagaskarze, że brak księży i kryzys powołań prowadzą czasem do tego, że do seminariów przyjmowani są "niemoralni" kandydaci. Podkreślił, że szczególnie poważna sytuacja panuje w niektórych krajach Europy.
rozwiń zwiń