X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikt w Górskim Karabachu. Prezydenci Rosji i Turcji apelują o pokój

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 00:00
- Prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, w rozmowie telefonicznej w środę zgodzili się, że pilnie potrzebne są wspólne wysiłki w celu jak najszybszego przerwania walk w Górskim Karabachu - poinformowały służby prasowe Kremla.
Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin
Recep Tayyip Erdogan i Władimir PutinFoto: MICHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

- Była to pierwsza bezpośrednia rozmowa przywódców Rosji i Turcji od wznowienia pod koniec września konfliktu zbrojnego o ormiańską enklawę - przypomina agencja AFP.

EPA Azerbejdżan 1200.jpg
Zawieszenie broni tylko w teorii. Szef MSZ Armenii będzie w Moskwie rozmawiał o Górskim Karabachu

- (Obaj prezydenci) potwierdzili konieczność przestrzegania rozejmu humanitarnego" zawartego 10 października w Moskwie przez przedstawicieli stron konfliktu, Armenii i Azerbejdżanu - przekazały służby prasowe Kremla. Dodano, że Putin i Erdogan zgodzili się także, że "niezbędne jest pilne podjęcie wspólnych wysiłków zmierzających do zakończenia rozlewu krwi" i przejścia do pokojowego rozwiązania konfliktu.

Czytaj także:

Putin miał również wyrazić zaniepokojenie udziałem w konflikcie bojowników z Bliskiego Wschodu, którzy mają być tam sprowadzani przez Turcję, by wspomagać wojska Azerbejdżanu w walce z siłami Armenii i Górskiego Karabachu. Zarówno Ankara, jak i Baku wielokrotnie zaprzeczały tym doniesieniom - przypomina agencja Reutera.

"Nowy gracz"

Erdogan przekazał swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi, że w sprawie Górskiego Karabachu "Turcja opowiada się za trwałym rozwiązaniem", i oskarżył Armenię o utrwalanie swojej okupacji tego terenu - zaznaczono w komunikacie strony tureckiej.

east news stepenakert karabach 1200.jpg
UE zaniepokojona naruszaniem rozejmu w Górskim Karabachu

Mimo obowiązującego od 10 października rozejmu humanitarnego walki między siłami azerbejdżańskimi a ormiańskimi wciąż trwają - pisze AFP. Wspierająca Azerbejdżan Turcja zaproponowała we wtorek czterostronne rozmowy, w których oprócz dwóch kaukaskich państw uczestniczyłyby też Rosja i Turcja.

Czytaj także:

Poprzez swoje poparcie dla Azerbejdżanu Turcja stała się nowym graczem, który może zachwiać równowagą sił na Kaukazie, uważanym od dawna za rosyjską strefę wpływów - ocenia AFP.

Między Azerbejdżanem i Armenią panuje kruche zawieszenie broni od czasu wojny z lat 90. o Górski Karabach (opr. Maciej Zieliński/PAP)Między Azerbejdżanem i Armenią panuje kruche zawieszenie broni od czasu wojny z lat 90. o Górski Karabach (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walki o Górski Karabach. W ostrzale ranni zostali dziennikarze

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 18:15
W Górskim Karabachu rannych zostało trzech dziennikarzy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Szusza.
rozwiń zwiń