X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"My też stoimy po złej stronie historii?". Konserwatyści w USA krytykują Mosbacher za słowa o Polsce i LGBT

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:45
Amerykański magazyn opinii "The American Conservative" skrytykował ambasador USA w naszym kraju Georgette Mosbacher za jej słowa o byciu Polski "po złej stronie historii" w kontekście LGBT. Autor tekstu, Declan Leary, stawia też pytanie, czy amerykańscy konserwatyści również stoją po złej stronie.
Georgette Mosbacher
Georgette MosbacherFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W wywiadzie dla Wirtualnej Polski ambasador Georgette Mosbacher zwracała uwagę, że Polska ma na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym, co przekłada się na niekorzystne decyzje inwestycyjne, ma również wpływ na sprawy militarne. - Stany Zjednoczone wierzą w równość wszystkich ludzi. W pełni rozumiem i szanuję fakt, że Polska jest krajem katolickim - nikt nie chce tego podważać. Niemniej musicie wiedzieć, że w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii. Mówię o postępie, który się dokonuje bez względu na wszystko. Używanie tego typu retoryki wobec mniejszości seksualnych jedynie wyobcowuje Polskę, przekładając się też na konkretne decyzje biznesowe - mówiła Mosbacher.

Niespodziewana wypowiedź

"The American Conservative" w tekście zatytułowanym "U.S. Plants The Rainbow Flag In Poland" zauważa, że konserwatywni Polacy, a także ich sojusznicy w USA, wielokrotnie musieli wysłuchiwać podobnych zarzutów, głównie ze strony środowiska LGBT, które nie potrafiło się pogodzić z faktem, że Polacy wygrywają walkę o swój dom.

dworczyk f 1200 free.jpg
Dworczyk: ambasador Mosbacher posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

Tym razem jednak taka wypowiedź przyszła z mało oczekiwanej strony. Od ambasador, mianowanej przez Donalda Trumpa – zwrócił uwagę Declan Leary, cytowany przez TVP Info.

Ignorancja ambasador

Jego zdaniem już pierwsze wypowiedzi Mosbacher dowodziły, że nie jest ona dobrą kandydatką do objęcia funkcji dyplomatycznej. Leary przypomina, że nominowana przez Trumpa ambasador jeszcze przed przyjazdem do Polski obwiniła ten kraj za antysemityzm w Europie. 

Czytaj także:

- Teraz jest oczywiste, że jej błąd był dowodem na szerszą ignorancję w sprawach polskiej kultury polityki, wartości - ocenia Leary. 

Czarnek 1200 pap.jpg
Czarnek: ambasador Mosbacher powinna zastanowić się, co mówi do narodu, który był przedmurzem chrześcijaństwa

"Jeśli pani Mosbacher naprawdę szanuje fakt, że Polska jest państwem katolickim i rozumie, co to znaczy, powinna nie kończyć tego zdania (o złej stronie historii")" - TVP Info cytuje słowa komentatora.

Milcząca dyplomacja

Zauważa on, że "promocja ideologii LGBT jest częścią polityki amerykańskiej dyplomacji".

Jednocześnie przypomina, że w Polsce nigdy nie było prawa karzącego za homoseksualizm jak np. w Arabii Saudyjskiej, gdzie amerykańscy dyplomaci milczą.

theamericanconservative.com/TVP Info/fc

Czytaj także

"Nie wymagamy pouczenia". Przemysław Czarnek o liście ambasadorów ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 18:10
- Prawa człowieka to nie jest ideologia, ale ideologia LGBT to nie są prawa człowieka. My absolutnie nie naruszamy praw człowieka i przestrzegamy polskiej konstytucji - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Reduty Dobrego Imienia: w ustach ambasador Mosbacher słyszymy echo komunistycznej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 18:51
- W słowach Georgette Mosbacher pobrzmiewało echo tego, co komuniści mówili po wojnie o Armii Krajowej. Ich zdaniem AK również stała po złej stronie historii - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.
rozwiń zwiń