X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czarnek: ambasador Mosbacher powinna zastanowić się, co mówi do narodu, który był przedmurzem chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:57
- Ambasador USA w Polsce powinna zastanowić się, co mówi do narodu, który ma ponad 1000-letnią historię, który był przedmurzem chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej; mówienie, że jesteśmy po złej stronie historii, nie powinno przychodzić na myśl komukolwiek - ocenił poseł PiS Przemysław Czarnek.
Poseł PiS Przemysław Czarnek
Poseł PiS Przemysław Czarnek Foto: PAP/Radek Pietruszka

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher we wtorkowym wywiadzie dla Wirtualnej Polski zwracała uwagę, że Polska ma na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym, co przekłada się na niekorzystne decyzje inwestycyjne, ma również wpływ na sprawy militarne.

- Stany Zjednoczone wierzą w równość wszystkich ludzi. W pełni rozumiem i szanuję fakt, że Polska jest krajem katolickim - nikt nie chce tego podważać. Niemniej musicie wiedzieć, że w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii. Mówię o postępie, który się dokonuje bez względu na wszystko. Używanie tego typu retoryki wobec mniejszości seksualnych jedynie wyobcowuje Polskę, przekładając się też na konkretne decyzje biznesowe - mówiła Mosbacher.

lgbt parada pałac kultury stock 1200.jpg
"W Polsce wszyscy obywatele są równi wobec prawa". Rzecznik rządu o liście ambasadorów

O tę wypowiedź pytany był Czarnek w Polskim Radiu 24. - Nie chcę wyręczać MSZ i rządu, natomiast jako obywatel mogę powiedzieć, że pani ambasador powinna zastanowić się nad tym, co mówi do narodu, który ma ponad 1000-letnią historię, który przeżył naprawdę ogromne dramaty w swojej historii, a też był przedmurzem chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej w wielu przypadkach, choćby w przypadku Bitwy Warszawskiej, wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku - podkreślił poseł PiS.

Czytaj także:

- Mówienie, że jesteśmy po złej stronie historii, nie powinno przychodzić na myśl komukolwiek, nie tylko pani ambasador Mosbacher - dodał.

Czarnek "zachęcał" ambasador Mosbacher "do refleksji" nad wypowiedzianymi słowami, które - jego zdaniem - z punktu widzenia kampanii wyborczej w USA "pewnie nie przysłużą się kandydującemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi".

- Nas o tym, po której stronie historii jesteśmy, naprawdę pouczać się nie powinno. Nie wymagamy tego pouczenia, my dokładnie wiemy, co robimy. Dokładnie wiemy, że zawdzięczamy swoje życie tu, w tym miejscu, w tej szerokości geograficznej wartościom chrześcijańskim, na których budowane jest społeczeństwo polskie od ponad dziesięciu wieków - oświadczył Czarnek.

bartos

Czytaj także

Jakub Pacan: nie wszystkie osoby LGBT popierają ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:20
- Jest ideologia LGBT i są ludzie LGBT. Tak jak są osoby heteroseksualne, które forsują ideologię LGBT, są i osoby homoseksualne, które jej nie popierają - wskazywał w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność", który razem z Bogumiłem Łozińskim z "Gościa Niedzielnego" wziął udział w "Debacie Poranka".
rozwiń zwiń