X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wydała mieszkańcom Donbasu kilkaset tysięcy paszportów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 16:12
Rosjanie wydali 200 tys. swoich paszportów mieszkańcom Donbasu. Poinformował o tym przedstawiciel ukraińskiego rządu odpowiedzialny za terytoria okupowane.
Audio
  • Ukraina: 200 tys. rosyjskich paszportów w Donbasie - relacja Pawła Buszko (IAR)
Kilka miesięcy temu taką ilość podawały rosyjskie media
Kilka miesięcy temu taką ilość podawały rosyjskie mediaFoto: PAP/ITAR-TASS/Alexander Reka
mid-epa08365910 (1).jpg
Ukraina: przeprowadzono wymianę więźniów w Donbasie

Władze Federacji Rosyjskiej już ponad rok temu wprowadziły możliwość nadawania rosyjskiego obywatelstwa mieszkańcom zajętych terenów ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego.

O około 200 tys. rozdanych w Donbasie rosyjskich paszportów poinformował ukraiński wicepremier, minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow.

Ukraina donbas shutt-1200.jpg
Ciężkie starcia armii Ukrainy z separatystami w Donbasie

Kilka miesięcy temu taką liczbę podawały rosyjskie media. Ukraiński wicepremier potwierdził to, i jak zaznaczył, według ukraińskich informacji - rosyjskie obywatelstwo przyjęło kierownictwo i cały aparat władzy tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych.

Niemożność kandydowania w wyborach

To sprawia, jak dodał, że nie będą oni mogli kandydować w lokalnych wyborach, które mają być ważnym etapem planu pokojowego.

Rosja kieruje marionetkowymi rządami nieuznawanych republik separatystów, oraz wspiera je militarnie przysyłając broń, amunicję i swoich żołnierzy. W wyniku, trwającego od 6 lat konfliktu w Donbasie zginęło ponad 13 tys. osób.

pb

Czytaj także

"To była rosyjska agresja na Ukrainę". Polska żąda precyzji w międzynarodowej deklaracji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 16:23
Spory we Wspólnocie w sprawie deklaracji na szczyt Unia Europejska-Japonia i nazwania Rosji agresorem. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że Polska jest na czele grupy krajów domagającej się precyzyjnych zapisów dotyczących rosyjskiej agresji na Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokument UE: Rosja odpowiedzialna za konflikt na Ukrainie. Wpisu domagała się Polska

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 16:11
Polska, będąca na czele grupy kilku państw, przeforsowała zapisy dotyczące rosyjskiej odpowiedzialności za konflikt na Ukrainie, wzywające Moskwę do zmniejszenia napięcia. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że te zapisy znalazły się w deklaracji na szczyt Unia Europejska-Japonia, którą uzgodnili przedstawiciele państw członkowskich. Zaakceptowali oni także zapisy dotyczące klimatu, które również wywoływały spory.
rozwiń zwiń