X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szefowa KE zapowiada wzmocnienie walki z fake newsami dot. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 01:41
- Unia Europejska musi wzmocnić walkę z fake newsami w kontekście pandemii koronawirusa, gdyż zagrażają one bezpieczeństwu naszych obywateli – poinformowała na konferencji w Brukseli szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Audio
  • Przewodnicząca KE o walce w fake newsami w czasach pandemii (IAR)
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Von der Leyen wzięła udział w czwartek w "wideoszczycie" unijnych liderów. Była pytana m.in. o to, jak UE powinna sobie radzić z rosnącą falą fake newsów w UE dot. epidemii koronawirusa.

parlament europejski free shut 1200.jpg
UE przekaże 37 mld euro na walkę z koronawirusem. Jest zgoda PE

Odpowiedziała, że wspólnota musi zintensyfikować walkę z dezinformacją, systematycznie wyłapywać fake newsy i je demaskować. Jej zdaniem ten problem sam nie zniknie.

- Myślę, ze musimy w tej kwestii przyspieszyć prace. Uważam, że w strukturach KE, na polu cyberbezpieczeństwa, walka z fake newsami musi zostać wzmocniona - powiedziała.

Rosja jednym ze źródeł

Komisja Europejska poinformowała w połowie marca, że wraz z początkiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w UE obserwuje narastającą falę dezinformacji i propagandy na ten temat.

- Zauważyliśmy, że nastąpił wzrost takich działań spoza UE, wśród innych (krajów), szczególnie z Rosji lub z ośrodków, które działają w oparciu o Rosję, bądź są połączone w inny sposób ze źródłami prokremlowskimi - powiedział wówczas na konferencji rzecznik KE Peter Stano.

pap conte 1200.jpg
"Powinna pokazać jedność i solidarność". Premier Włoch o postawie UE w walce z koronawirusem

<<CZYTAJ TAKŻE>> Pomoc rolnikom dotkniętym skutkami pandemii. Zgoda KE na apel polskiego ministra

W ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych została powołana grupa zadaniowa East StratCom, która na co dzień zajmuje się monitorowaniem działań dezinformacyjnych Rosji.

Z dokumentów Komisji Europejskiej wynika, że rosyjskie media zorganizowały "szeroką kampanię dezinformacyjną" przeciwko Zachodowi, aby w związku z pandemią koronawirusa wywołać panikę i nieufność do rządów krajów członkowskich i samej Unii Europejskiej, jako niezdolnej do zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywódcy UE zaproponują stworzenie europejskiego centrum zarządzania kryzysowego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 05:50
Jak wynika z wniosków przygotowanych na wideokonferencję unijnych przywódców, które widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia, zaproponowane zostanie stworzenie europejskiego centrum zarządzania kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzwyczajna sesja PE na temat koronawirusa. Głosowania mailowo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 04:45
W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego (początek 10.00) i głosowanie (wieczorem, ok. 22.00) w sprawie planu działań w walce z koronawirusem - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Deputowani, którzy są w Brukseli, będą mogli przyjść na obrady, ale większość będzie je śledzić z domów w swoich krajach. Głosowanie zostanie przeprowadzone mailowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt UE na odległość. Brak zgody przywódców m.in. na działania pomocowe

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 16:02
Na razie bez zgody w Unii na utworzenie europejskiego centrum zarządzania kryzysowego i wypuszczenia w strefie euro tak zwanych koronaobligacji. Miałoby to wesprzeć gospodarki dotknięte przez koronawirusa.
rozwiń zwiń