X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE przekaże 37 mld euro na walkę z koronawirusem. Jest zgoda PE

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 22:58
Jest zgoda Parlamentu Europejskiego na fundusz w wysokości 37 miliardów euro na walkę z koronawirusem. Europosłowie w głosowaniu na odległość, pocztą elektroniczną, zaakceptowali plan działań łagodzących negatywne skutki kryzysu, który przygotowała Komisja Europejska. Za głosowało 683 europosłów, czterech się wstrzymało, był jeden głos przeciwny.
Audio
  • Zgoda PE na fundusz w wysokości 37 mld euro na walkę z koronawirusem cz. I (IAR)
  • Zgoda PE na fundusz w wysokości 37 mld euro na walkę z koronawirusem cz. II (IAR)
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

Unia Europejska PAP-1200.jpg
Szczyt UE na odległość. Brak zgody przywódców m.in. na działania pomocowe

Zgodnie z propozycją Komisji, z unijnego funduszu inwestycyjnego, Polska może wykorzystać prawie 7 miliardów 400 milionów euro na walkę z koronawirusem. To pieniądze już przyznane Polsce, ale może ona zmienić cel ich przeznaczenia.

Dodatkowe pieniądze

Przy czym nowością jest miliard 125 milionów euro - to niewykorzystane pieniądze, które Polska musiałaby zwrócić do unijnego budżetu, ale Komisja Europejska zaproponowała, by państwa nie zwracały niewykorzystanych funduszy, lecz przeznaczyły je na walkę z koronawirusem.

Chodzi o wsparcie systemów służby zdrowia, małych i średnich firm oraz pobudzenie rynku pracy. Fundusz na walkę z koronawirusem zatwierdzili już unijni ambasadorowie. Teraz, po akceptacji Parlamentu Europejskiego, do zakończenia oficjalnej procedury potrzebna jest jeszcze zgoda państw członkowskich. Będzie to już tylko formalność.

Rozszerzony fundusz

Druga przyjęta przez europosłów propozycja to rozszerzenie Funduszu Solidarności UE na sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem publicznym, dzięki czemu w 2020 kraje europejskie będą mogły otrzymać do 800 mln euro. Fundusz został utworzony w odpowiedzi na powodzie w Europie Środkowej latem 2002 roku. Od tego czasu wykorzystano go w odniesieniu do 80 katastrof.

Europosłowie opowiedzieli się też za propozycją KE dotyczącą tzw. slotów w transporcie lotniczym. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami jeżeli przewoźnik lotniczy wykorzystał na start lub lądowanie przyznany slot przez co najmniej 80 proc. czasu w danym sezonie, zachowa go w następnym. W przeciwnym razie może on zostać przyznany innej linii lotniczej. KE, zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji w tym sektorze w związku z epidemią koronawirusa, zaproponowała zawieszenie tych regulacji. Projekt zakłada, że przewoźnicy będą mogli utrzymać sloty, nawet jeśli nie wykorzystują ich w tym sezonie w 80 proc.

pkur/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadzwyczajna sesja PE na temat koronawirusa. Głosowania mailowo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 04:45
W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego (początek 10.00) i głosowanie (wieczorem, ok. 22.00) w sprawie planu działań w walce z koronawirusem - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Deputowani, którzy są w Brukseli, będą mogli przyjść na obrady, ale większość będzie je śledzić z domów w swoich krajach. Głosowanie zostanie przeprowadzone mailowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt UE na odległość. Brak zgody przywódców m.in. na działania pomocowe

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 16:02
Na razie bez zgody w Unii na utworzenie europejskiego centrum zarządzania kryzysowego i wypuszczenia w strefie euro tak zwanych koronaobligacji. Miałoby to wesprzeć gospodarki dotknięte przez koronawirusa.
rozwiń zwiń