X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Memoriał": Kreml próbuje retuszować historię stalinowskich represji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 14:37
W ocenie historyków z petersburskiego "Memoriału" władze Rosji próbują retuszować historię stalinowskich mordów. Badacze z Sankt Petersburga wskazują między innymi na działania podejmowane przez Ministerstwo Kultury w odniesieniu do takich miejsc pochówku ofiar stalinowskich zbrodni jak: Katyń, Miednoje i Sandarmoch.
Audio
  • Rosjanie próbują przysłonić zbrodnie stalinowskie. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Kreml, Zdjęcie ilustracyjne
Kreml, Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zdaniem niezależnych historyków, Rosyjskie Towarzystwo Historyczno-Wojskowe podejmuje działania mające podważyć dotychczasowe ustalenia dotyczące pochówku ofiar stalinowskich mordów.

Próba przysłonięcia stalinowskich zbrodni

stalin free 1200.jpg
Rosja: echa oświadczenia premiera w mediach. "Putin wybiela Stalina"

Działacze Towarzystwa chcą między innymi poszukiwać na cmentarzu w Miednoje szczątków czerwonoarmistów, aby zgodnie z sowieckim kłamstwem odwrócić uwagę opinii publicznej od mordu popełnionego na ponad 6 tysiącach polskich oficerów. - Podobne działania podejmowane są na uroczysku Sandarmoch w Karelii, gdzie zdaniem prokremlowskich badaczy obok ofiar represji spoczywają czerwonoarmiści zabici przez Finów - tłumaczy historyk petersburskiego "Memoriału" Jelena Kondrachina.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] MSZ odpowiada na słowa Putina o II wojnie światowej. "Fałszywy obraz wydarzeń"

- Być może chodzi o wzniesienie pomnika Nieznanego Żołnierza, aby przesunąć historyczne akcenty i odwrócić uwagę tych ludzi, którzy nie znają zbyt dokładnie historii uroczyska Sandarmoch - dodaje rosyjska badaczka zbrodni stalinowskich. Jelena Kondrachina przypomina, że w tym miejscu znajdują się zbiorowe mogiły ponad 9,5 tysiąca ofiar stalinowskich represji, więźniów Gułagu, w tym Polaków.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Media: publikacja o Miednoje potrzebna, bo w Rosji wciąż neguje się zbrodnię

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 18:30
Rosyjski dziennik "Kommiersant" zapowiada wydanie przez Stowarzyszenie Memoriał księgi poświęconej ofiarom zbrodni katyńskiej pochowanym w Miednoje. Ocenia, że publikacja jest potrzebna, bo nadal są osoby negujące, że w Miednoje spoczywają polscy jeńcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podważanie elementarnych faktów godzi w pamięć ofiar". IPN odpowiada Putinowi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 16:00
"Każdy szanujący fakty rozumie, jak wielkie znaczenie dla rozpalenia światowego konfliktu miała współpraca Związku Sowieckiego i Rzeszy Niemieckiej" - podkreślono w oświadczeniu IPN, w związku z wypowiedziami Władimira Putina. IPN ocenił, że "dzisiejsze metody rosyjskiej propagandy są powielaniem tych najgorszych wzorców z okresu stalinizmu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nawiązują do propagandy czasów totalitaryzmu stalinowskiego". MSZ o słowach Putina

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 19:37
"Z niepokojem i niedowierzaniem odnotowujemy wypowiedzi przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym prezydenta Władimira Putina dotyczące genezy i przebiegu II wojny światowej" - napisało w oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort uznał, że rosyjska narracja "prezentuje fałszywy obraz wydarzeń".
rozwiń zwiń