X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: echa oświadczenia premiera w mediach. "Putin wybiela Stalina"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 14:43
Radio Svoboda podało, że polski premier nazwał Rosjan "narodem, który najwięcej wycierpiał w wyniku polityki Józefa Stalina". Rosyjskie media publikują fragmenty lub cały tekst oświadczenia wydanego przez Mateusza Morawieckiego w związku z niedawnymi wypowiedziami Władimira Putina.
Orel - manifestacja w rocznicę rewolucji październikowej w listopadzie 2017 roku
Orel - manifestacja w rocznicę rewolucji październikowej w listopadzie 2017 roku Foto: Shutterstock.com / Alexey Borodin

Prezydent Rosji, chcąc umniejszyć rolę Związku Radzieckiego w rozpętaniu drugiej wojny światowej, oskarżył przedwojenne władze Polski o zmowę z nazistowskimi Niemcami i zanegował napaść Armii Czerwonej na nasz kraj we wrześniu 1939 roku.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Paweł Jabłoński: jesteśmy przekonani, że będzie reakcja Rosji na oświadczenie premiera Morawieckiego

Związek z rezolucją PE?

W ocenie historyka stowarzyszenia "Memoriał" Nikity Pietrowa wypowiedzi Władimira Putina są bezpośrednio związane z rezolucją Parlamentu Europejskiego potępiającą pakt Ribbentrop-Mołotow. W dokumencie przypomniano, że drugą wojnę światową wywołały hitlerowskie Niemcy i Związek Radziecki.

Według Nikity Pietrowa Władimir Putin próbuje zdjąć z ZSRR odpowiedzialność za wydarzenia z 1939 roku, unika dyskusji na ten temat i przerzuca winę na kogoś innego.

Już wcześniej w jednym z wywiadów dla Polskiego Radia historyk Rosyjskiej Akademii Nauk Natalia Lebiediewa oświadczyła, że Polska była ofiarą dwóch reżimów: hitlerowskiego i sowieckiego. -  Naród polski był przeciwnikiem hitleryzmu i na tyle, na ile to było możliwe, walczył z nim. Jesteście ofiarami tej wojny, ofiarami zarówno hitleryzmu, jak i stalinizmu - stwierdziła rosyjska historyk.

Mosbacher 1200.jpg
"Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu". Mosbacher komentuje słowa Putina

Wybielanie tyrana

Niezależne media rosyjskie przypominają, że Władimir Putin od kilku lat podejmuje próby wybielenia Józefa Stalina, Związku Radzieckiego i Armii Czerwonej w kontekście drugiej wojny światowej.

Jednocześnie rosyjskie władze uderzają w podnoszące tematy historyczne sąsiednie kraje oraz w niezależnych historyków badających zbrodnie stalinowskie.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: trzeba działać rozważnie i odpierać ataki Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:58
- Reakcja MSZ-u była jak najbardziej słuszna. Dodatkowo trzeba się starannie przygotować do rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Władimir Putin będzie wtedy w Izraelu. Można sobie tylko wyobrazić co będzie mówił  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Piotr Kościński (Akademia Finansów i Biznesu Vistula).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie media odnotowały oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 21:30
Część rosyjskich mediów odnotowała oświadczenie szefa polskiego rządu w sprawie niedawnych wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina. Rosyjski przywódca zarzucił Polsce zmowę z hitlerowskimi Niemcami i zanegował odpowiedzialność Związku Radzieckiego za wybuch II wojny światowej. 
rozwiń zwiń