X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zgoda unijnych krajów na skład nowej KE, bez komisarza z Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 17:05
Jest zgoda unijnych krajów na listę komisarzy wraz z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen - dowiedziała się nieoficjalnie korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Audio
  • Jest zgoda na skład nowej Komisji Europejskiej. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Komisja Europejska
Komisja EuropejskaFoto: Pixabay

brexit komisja europejska free shutt 1200.jpg
Przywódcy krajów UE poparli porozumienie ws. brexitu. "Uzgodnienia dotyczyły kwestii irlandzkiej"

Ta lista liczy 27 osób, nie ma na niej przedstawiciela Wielkiej Brytanii, bo rząd w Londynie nie przysłał kandydata tłumacząc to zbliżającymi się wyborami i brexitem. Akceptacja państw członkowskich była konieczna, by w przyszłym tygodniu ostatecznie w tej sprawie wypowiedział się Parlament Europejski. Głosowanie na sesji plenarnej w Strasburgu odbędzie się w środę.

Zatem żaden kraj nie zgłosił wątpliwości prawnych dotyczących rozpoczęcia prac przez Komisję Europejską w niepełnym składzie. Tymczasem zgodnie z unijnym traktatem każdy kraj członkowski powinien mieć swojego komisarza. Wielka Brytania, przygotowuje się do brexitu, ale 1 grudnia jeszcze będzie we Wspólnocie. 

KE zamierza zacząć prace 1 grudnia

Komisja Europejska nie uważa, że jest to problem, bo - jak mówi - ma ekspertyzy prawne dopuszczające rozpoczęcie prac w niepełnym składzie.

- Mówimy niezmiennie, że według nas jest możliwe, by Komisja Europejska rozpoczęła prace 1 grudnia. I jak widać krok po kroku zbliżamy się do tej daty - powiedział rzecznik przewodniczącej Komisji Eric Mamer.

Ekspertyzy prawne ma także Parlament Europejski, które również dopuszczają rozpoczęcie urzędowania przez Komisję złożoną z 27 osób. Jednak w Brukseli są też i tacy, którzy uważają, że rozpoczęcie prac w niepełnym składzie jest ryzykowne, bo decyzje takiej Komisji mogą być później zakwestionowane przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE obniżyła prognozy gospodarcze dla Polski. "Wzrost spowolni, ale pozostanie silny"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 11:52
Polska gospodarka rozwija się w tym roku nieco wolniej niż Komisja Europejska przewidywała w maju. Obniżyła ona też prognozy gospodarcze na przyszły rok, ale Polska pozostaje w czołówce w Unii.
rozwiń zwiń