X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

E. Witek: Polska jest przyjacielem Bałkanów Zachodnich. Trzeba wzmacniać integrację europejską

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 13:34
- Wzmacnianie integracji europejskiej państw Europy Południowo-Wschodniej pozostanie jednym z priorytetów polskiej polityki zagranicznej - mówiła w poniedziałek w Budapeszcie marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Audio
  • E. Witek: brak negocjacji akcesyjnych z krajami bałkańskimi to błąd. Relacja Przemysława Lisa (IAR)
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przemawia w Budapeszcie
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przemawia w BudapeszcieFoto: Twitter.com / Kancelaria Sejmu

Wypowiadając się podczas IX Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Południowo-Wschodniej, Elżbieta Witek zapewniła, że polski rząd i parlament są przyjaciółmi Bałkanów Zachodnich niezależnie od układu politycznego.

Elżbieta Witek tt-1200.jpg
Elżbieta Witek: UE powinna być rozszerzona, by zapewnić stabilizację

"Integracja europejska celem Polski"

- Kwestia integracji tego regionu z Unią Europejską jest przedmiotem ponadpartyjnego konsensusu i cieszy się szerokim poparciem społecznym - mówiła marszałek Sejmu.

- Wzmacnianie integracji europejskiej państw Europy Południowo-Wschodniej pozostanie jednym z priorytetów polskiej polityki zagranicznej. Dołożymy także wszelkich starań, by kwestia ta pozostała priorytetem Unii - zapewniła.

Dodała, że z nadzieją i optymizmem patrzy na proces formowania nowej Komisji Europejskiej, dla której - jak mówiła przewodnicząca polskiego parlamentu - polityka sąsiedztwa i rozszerzenie powinny mieć szczególne znaczenie.

- Jestem przekonana, że przełamiemy impas w europejskiej polityce wobec Bałkanów Zachodnich i osiągniemy cel, do którego wspólnie dążymy - powiedziała Elżbieta Witek.

"Zasady nie mogą być stale zmieniane"

Marszałek Sejmu mówiła podczas szczytu, że spotkanie w Budapeszcie jest dowodem na "wciąż żywe zainteresowanie społeczeństw i polityków państw bałkańskich integracją z Unią Europejską" . - Z kolei obecność nas, przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, wskazuje na wsparcie, jakiego stale im udzielamy w tej niełatwej drodze - mówiła Elżbieta Witek.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Brak zgody UE na rozmowy akcesyjne. F. Mogherini: historyczny błąd

- Polska pozostaje zdecydowanym zwolennikiem włączenia do Wspólnoty państw z obszaru Bałkanów Zachodnich. Uważamy, że jest to działanie zmierzające do zapewnienia w Europie pokoju, dobrobytu i stabilności - powiedziała marszałek Sejmu.

- Stoimy na stanowisku, że Unia Europejska musi wypełnić swoje jednoznaczne zobowiązanie do wspierania integracji europejskiej tego regionu - jest to kwestia solidarności, wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego w bezpośrednim sąsiedztwie Wspólnoty oraz strategicznego dążenia Unii do zapewnienia bezpieczeństwa na całym kontynencie - dodała.

Jak mówiła, przystąpienie do UE "nie może być ruchomym celem czy grą według zasad, które są stale zmieniane przez jedną ze stron". - Dlatego brak zgody niektórych państw członkowskich UE w odniesieniu do rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych przez Albanię i Macedonię Północną uważamy za błąd, który może przynieść poważne, negatywne konsekwencje dla regionu - powiedziała Elżbieta Witek.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspertka: Francja pokazuje, że jest przeciwko polityce rozszerzania UE

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 21:01
- Francja już od dłuższego czasu wysyłała sygnały, że polityka rozszerzania Unii Europejskiej powinna być zmieniona - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry: marszałek Sejmu oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 14:26
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła w niedzielę w stolicy Węgier Budapeszcie wieńce przed pomnikiem Memento-Smoleńsk poświęconym pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej i przed popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń