X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brak zgody UE na rozmowy akcesyjne. F. Mogherini: historyczny błąd

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 20:00
Nieotwarcie przez Unię Europejską rozmów akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną to "historyczny błąd" - oceniła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.
Federica Mogherini
Federica MogheriniFoto: RICCARDO PAREGGIANI/Xinhua News/East News

Federica Mogherini ubolewała, że przywódcy państw UE nie zdołali na szczycie w Brukseli dojść do porozumienia pomimo "wyjątkowego postępu osiągniętego przez oba kraje i wbrew rekomendacji Komisji Europejskiej".

unia europejska ue flaga 1200 free
Bez zgody UE ws. rozpoczęcia negocjacji członkowskich z Macedonią Płn. i Albanią

- To więcej niż stracona szansa: to historyczny błąd, który, mam nadzieję, może być naprawiony tak szybko jak to możliwe - dodała we wpisie na swoim blogu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Brak zgody UE na rozmowy akcesyjne. Premier Macedonii Płn. chce przedterminowych wyborów

Brak jednomyślności

Przeważająca większość przywódców krajów UE podczas zakończonego w piątek szczytu w Brukseli opowiedziała się za otwarciem rozmów akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią, ale zabrakło jednomyślności.

Według agencji AP największym przeciwnikiem rozpoczęcia negocjacji był prezydent Francji Emmanuel Macron. Francuski przywódca podkreślał, że przed pozwoleniem nowym krajom na przystąpienie do Wspólnoty należy poprawić procedury rozszerzeniowe. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: Bałkany Zachodnie powinny być w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:59
Polska opowiada się za szybkim rozpoczęciem negocjacji akcesyjnych UE z Albanią i Macedonią Płn. Liczymy, że takie decyzje zapadną na październikowej Radzie ds. Ogólnych UE - powiedział w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem dyplomacji Albanii Gentem Cakajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez zgody UE ws. rozpoczęcia negocjacji członkowskich z Macedonią Płn. i Albanią

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 19:35
Nadal nie ma zgody unijnych państw na rozpoczęcie negocjacji członkowskich z Macedonią Północną i Albanią. Sprawa trafi teraz na rozpoczynający się w czwartek dwudniowy szczyt w Brukseli i to europejscy przywódcy zdecydują co dalej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PE: odrzucenie negocjacji z Albanią i Macedonią Płn. rozczarowujące

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 19:39
- Jesteśmy głęboko rozczarowani faktem, że Rada Europejska nie uzgodniła rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną - napisał w oświadczeniu w piątek przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
rozwiń zwiń