X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. Kraj walczy ze skutkami powodzi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 06:49
Kilkadziesiąt rodzin z Sudanu Południowego będzie mogło naprawić swoje domy dzięki pomocy z Polski. Chodzi o mieszkańców północnej części najmłodszego kraju na świecie. Tereny te w ostatnich tygodniach nawiedziły gwałtowne powodzie, które zniszczyły zarówno uprawy, jak i domostwa.
Audio
  • Polska pomogła w walce z powodziami w Sudanie Południowym. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie
Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecieFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Sudan Południowy to kraj, w którym większość mieszkańców przez wiele miesięcy w roku cierpi głód. Powodem są konflikty zbrojne oraz susze. Od lipca północne tereny kraju zostały z kolei dotknięte potężnymi ulewami. Woda zalała zarówno kilkadziesiąt tysięcy domów, jak i pola uprawne, niszcząc to, co udało się wyhodować.

malawi 1200.jpg
Polska Misja Medyczna zbiera na pomoc chorym w Malawi. Wielu ludzi bez dachu nad głową

Miesiąc temu Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pracuje w Sudanie Południowym, uruchomiło zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych. Prezes PCPM Wojciech Wilk poinformował, że za zebrane środki udało się dostarczyć potrzebującym materiały do naprawy domów.

Szeroki odzew społeczeństwa

- Jestem ogromnie wdzięczny wsparciu polskiego społeczeństwa, dzięki któremu mogliśmy wysłać bardzo szybko, pomimo bardzo ciężkich warunków terenowych transport pomocy humanitarnej, przede wszystkim płacht plastikowych, które pozwoliły zapewnić mieszkańcom Sudanu Południowego dach nad głową przez kolejny prawie rok - dodaje prezes PCPM w rozmowie z Polskim Radiem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Najpierw susza, teraz ulewy. Sudańczycy zostali bez żywności

Polska organizacja nadal prowadzi na miejscu ośrodki dożywiania dzieci. Dostarcza też potrzebującym pomoc medyczną.

Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. W lipcu, jeszcze przed nadejściem powodzi, organizacje alarmowały, że z powodu suszy głód grozi siedmiu milionom osób. Już wówczas oceniano, że kryzys żywnościowy w Afryce jest najpoważniejszym od wielu lat.

Katastrofalne powodzie w Sudanie. Materiał Wojciecha Cegielskiego

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. 800 głodujących dzieci otrzyma jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 22:11
800 głodujących dzieci z Sudanu Południowego otrzyma w najbliższych dniach pomoc Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Z Kenii wyruszyły właśnie ciężarówki z jedzeniem. Zostało ono kupione za pieniądze zebrane przez PCPM wśród Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: Polska pomaga kształcić elity Afryki. Jest specjalny program studiów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:08
Od 2017 r. UKSW realizuje projekt organizacji studiów anglojęzycznych dla studentów mniejszości religijnych, którzy pochodzą z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocą. To wyraz praktycznego działania Polski – ocenił minister do spraw humanitarnych Michał Woś.
rozwiń zwiń