X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska Misja Medyczna zbiera na pomoc chorym w Malawi. Wielu ludzi bez dachu nad głową

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 09:21
Niewielkie państwo Malawi znajduje się we wschodniej Afryce między Tanzanią i Zambią. W marcu przez Malawi przeszedł potężny cyklon Idai, zaś z jego skutkami wciąż walczą organizacje charytatywne, między innymi Polska Misja Medyczna. Apeluje ona o pomoc dla mieszkańców.
Audio
  • Ewa Piekarska o zbiórce Polskiej Misji Medycznej na pomoc chorym (IAR)
Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc dla mieszkańców afrykańskiego państwa Malawi
Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc dla mieszkańców afrykańskiego państwa MalawiFoto: Polskie Radio

Cyklon Idai zniszczył ogromne połacie kraju, jego skutki odczuło co najmniej 800 tysięcy osób. Chociaż minęło już pół roku, wciąż potrzebna jest pomoc, bowiem zniszczone zostały liczne placówki służby zdrowia.

Potrzebna pomoc dla Malawi

Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc dla mieszkańców Malawi. Jak podkreśla jej przedstawicielka, Ewa Piekarska, w kraju wielu ludzi wciąż nie ma dachu nad głową, szerzą się choroby, notuje się między innymi coraz większą liczbę przypadków gróźlicy.

Polska Misja Medyczna ma w tym kraju dwie polskie lekarki oraz lokalnych współpracowników. Organizacja rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny aparat dla miejscowego szpitala Królowej Elżbiety.

Zbiórka na specjalistyczny sprzęt

Urządzenie, na które prowadzona jest zbiórka, zostało zniszczone podczas huraganu. Diagnozuje ono wiele chorób, w tym gruźlicę.

- Liczba osób chorych na gruźlicę, na choroby płuc bardzo gwałtownie wzrosła i potrzeba zakupu specjalnego urządzenia, które się nazywa bronchofiberoskop, który będzie diagnozował gruźlicę i inne choroby płuc - mówi Ewa Piekarska z Polskiej Misji Medycznej.

Koszt takiego urządzenia to około 20 tysięcy złotych. Szczegóły zbiórki można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Misji Medycznej.

jmo

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Afryka pomoc malawi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. 800 głodujących dzieci otrzyma jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 22:11
800 głodujących dzieci z Sudanu Południowego otrzyma w najbliższych dniach pomoc Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Z Kenii wyruszyły właśnie ciężarówki z jedzeniem. Zostało ono kupione za pieniądze zebrane przez PCPM wśród Polaków.
rozwiń zwiń