X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Listy europosła do Polski, KE i Finlandii. Jadwiga Wiśniewska: zawierają insynuacje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:32
Przewodniczący komisji swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego pisze o zaniepokojeniu sytuacją w Polsce. Hiszpan Juan Fernando Lopez Aguilar wysłał 3 listy w tej sprawie - do polskich władz, do Komisji Europejskiej i Finlandii, która kieruje teraz pracami Wspólnoty. Polska eurodeputowana odpowiada: to insynuacje.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska jest oburzona tymi listami. Mówi, że to wpisywanie się w kampanię wyborczą w Polsce.

zbigniew_ziobro1200.jpg
Zbigniew Ziobro: Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec

Listy dotyczące mniejszości i sędziów

W liście skierowanym do ministra sprawiedliwości przewodniczący parlamentarnej komisji napisał o zaniepokojeniu sytuacją mniejszości seksualnych w Polsce. Natomiast w listach do fińskiego przewodnictwa oraz do Komisji Europejskiej napisał o zastraszaniu polskich sędziów.

Zapytał również o postępy w procedurze związanej z artykułem 7. unijnego traktatu, prowadzonej przeciwko Polsce.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Komisja Europejska chce pozwu przeciwko Polsce za dyscyplinarki dla sędziów

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska, która zasiada w parlamentarnej komisji swobód obywatelskich powiedziała Polskiemu Radiu, że zaprotestowała przeciwko kłamliwym treściom zawartym w listach. - To bezpodstawne insynuacje, brak rzetelnego zbadania sprawy, oczernianie polskiego Kościoła i dyskredytowanie polskich władz - powiedziała europosłanka.

Nieprzypadkowy moment

Według niej, wysłanie listów teraz nie jest przypadkowe, bo zostanie wykorzystane w kampanii przed niedzielnym wyborami w Polsce.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W komisji prawnej PE bunt części europosłów, w tle naciski Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 20:36
W komisji prawnej Parlamentu Europejskiego bunt części deputowanych, w tle naciski Komisji Europejskiej, by ponownie ocenili oni kandydatury odrzuconych komisarzy z Węgier i Rumunii - donosi brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: będę dążył do wyrównania dopłat dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 13:25
Kandydat Polski na komisarza został zaakceptowany przez komisję rolną w Parlamencie Europejskim. Deputowani po raz drugi przesłuchali dziś Polaka. Janusz Wojciechowski mówił, że chce prowadzić zrównoważoną polityką rolną i dążyć do tego, by rolnictwo dobrze służyło całym społeczeństwom.
rozwiń zwiń