X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Oślepiali laserami i uszkodzili concertinę". Kolejne ataki białoruskich służb na granicy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 09:37
Minionej doby polsko-białoruską granice próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Straż Graniczna. Ponadto na odcinkach ochranianych przez placówki SG Dubicze Cerkiewne i Lipsk doszło do prowokacji ze strony białoruskich służb.
SG:  68 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi
SG: 68 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z BiałorusiFoto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

Wczoraj granicę z Białorusi do Polski nielegalnie próbowało przekroczyć 68 osób. Straż Graniczna poinformowała, że dwie grupy, liczące 18 i 15 osób, nielegalnie przekroczyły granicę na odcinku ochranianym przez placówkę Mielnik. Ponadto na odcinkach ochranianych przez placówki SG Dubicze Cerkiewne i Lipsk doszło do prowokacji ze strony białoruskich służb. Funkcjonariuszy oślepiano leserami i uszkodzono concertinę.

Komendant Podlaskiego Oddziału SG gen. brygady Andrzej Jakubaszek na antenie publicznego radia Białystok ocenił, że sytuacja na granicy nadal nie jest ustabilizowana. - Na pewno cyfry są mniejsze, jeżeli chodzi o liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy, liczbę osób, które starają się nielegalnie przekroczyć granicę do naszego kraju. Natomiast skala co do ilości miejsc, w których te próby są podejmowane, jest nawet bardziej rozszerzona - powiedział.

Systematyczne próby

W zasadzie w każdej placówce Straży Granicznej, na całym odcinku granicy z Republiką Białorusi w województwie podlaskim, dochodzi systematycznie do prób, albo usiłowań, albo nawet nielegalnych przekroczeń granicy - od Płaskiej aż do samego Mielnika - zaznaczył komendant POSG w Białymstoku.

Zwrócił uwagę, że w ostatnich tygodniach był tylko jeden dzień, gdy nie odnotowano żadnej próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Mówił, że SG "widzi symptomy" tego, że liczba osób próbujących przedostać się do Polski znowu może się zwiększać. Chodzi o osoby, które dotarły na Białoruś w ostatnich tygodniach.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Posłuchaj

00:50 11496261_1.mp3 Straż Graniczna zatrzymała wszystkie osoby, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę - relacja Karola Surówki (IAR)

 

Czytaj także:


 es

Czytaj także

Straż Graniczna: jest więcej miejsc, w których dochodzi do nielegalnych prób przekroczenia granicy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 10:56
- Grupy są mniejsze, ale więcej jest miejsc, w których dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią - ocenił komendant Podlaskiego Oddziału SG gen. brygady Andrzej Jakubaszek. Jego zdaniem, sztucznie wykreowany szlak, może zostać wykorzystywany przez przemytników ludzi "na stałe".
rozwiń zwiń