X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Straż Graniczna odpiera kolejne ataki". Stanisław Żaryn o sytuacji przy granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 15:17
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że "sytuacja na granicy z Białorusią pozostaje trudna i stanowi wyzwanie dla Polski". Podkreślił, że "Straż Graniczna odpiera kolejne ataki na granice". 
Stanisław Żaryn: cudzoziemcy oraz służby białoruskie każdej nocy organizują agresywne ataki
Stanisław Żaryn: cudzoziemcy oraz służby białoruskie każdej nocy organizują agresywne atakiFoto: Twitter.com/Straz_Graniczna
  • "Sytuacja na granicy z Białorusią pozostaje trudna i stanowi wyzwanie dla Polski" napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn
  • Rzecznik zaznaczył, że Straż Graniczna odpiera kolejne ataki na granice
  • Stanisław Żaryn podkreślił, że "cudzoziemcy oraz służby białoruskie każdej nocy organizują agresywne ataki, a także szukają nowych miejsc do nielegalnego przekroczenia granicy"

"Sytuacja na granicy z Białorusią pozostaje trudna i stanowi wyzwanie dla Polski. Straż Graniczna odpiera kolejne ataki na granice - napisał we wtorek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Agresywne ataki"

Rzecznik zaznaczył, że "cudzoziemcy oraz służby białoruskie każdej nocy organizują agresywne ataki, a także szukają nowych miejsc do nielegalnego przekroczenia granicy". Stanisław Żaryn przypomniał o dwóch obywatelach Kuby, którzy przedostali się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych. "Zostali zatrzymani" - dodał.

Wpis rzecznika był nawiązaniem do informacji przekazanych we wtorek przez SG. "Wczoraj tj. 10.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Na odcinku #PSG Mielnik grupa cudzoziemców siłowo forsowała granicę. Na odcinku #PSG Terespol 2 ob. Kuby przedostało się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych mostu" - podała Straż Graniczna na Twitterze.

W styczniu doszło już do 307 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze Straży Granicznej przez pierwsze 10 dni nowego roku zatrzymali 15 migrantów - 9 obywateli Syrii i 6 obywateli Iraku. W takim samym okresie ubiegłego roku nie było żadnych zatrzymań.

Zobacz także: Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w "Sygnałach dnia"

Czytaj również:

nt

Czytaj także

Przez rzekę na pontonie. Kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 09:31
- Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 32 osoby - poinformowała Straż Graniczna. Na odcinku w Czeremsze, granicę siłowo forsowało 11 migrantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż Graniczna sześć godzin szukała imigranta z Egiptu. Utknął na bagnach

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 09:33
W czwartek Straż Graniczna na Twitterze poinformowała, że przez sześć godzin trwała akcja poszukiwawcza nielegalnego imigranta, który po przekroczeniu granicy białorusko-polskiej utknął na bagnach w rozlewisku Narwi. Akcja zakończyła się sukcesem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podżeganie do niszczenia zasieków na granicy. Zbigniew Ziobro zlecił zbadanie sprawy Bartosza Kramka

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 11:45
Prokuratura zbada w trybie nadzoru umorzenie postępowania ws. podżegania przez Bartosza Kramka do niszczenia zasieków na granicy polsko-białoruskiej w sierpniu 2021 r. Kontrolę w tej sprawie zlecił prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń