X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 w Sejmie. Obniżki VAT wejdą w życie już w lutym

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 23:02
Projekt tzw. Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, który zakłada m.in. obniżkę stawek VAT na żywność, gaz i nawozy do 0 proc., na prąd i ciepło do 5 proc. oraz na paliwo do 8 proc. trafił we wtorek do Sejmu.
Tarcza antyinflacyjna 2.0 trafiła do Sejmu
Tarcza antyinflacyjna 2.0 trafiła do Sejmu Foto: Twitter/KancelariaSejmu

Sejm, podczas rozpoczynającego się w środę dwudniowego posiedzenia, zajmie się między innymi tarczą antyinflacyjną 2.0. To m.in. pilny, rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu.

Zgodnie z przyjętym wczoraj przez rząd projektem, do końca 2023 roku ochroną taryfową objęte zostaną między innymi szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola czy domy dziecka. Oznacza to, że instytucje te będą płaciły za gaz według takich stawek, jak odbiorcy indywidualni.

Pierwsze czytanie odbędzie się na posiedzeniu komisji do spraw energii, klimatu i aktywów państwowych o 10.30. Drugie - zaplanowano na 17.30 na sali plenarnej.

Odbędzie się też pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, który też jest elementem tarczy antyinflacyjnej 2.0. Zgodnie z nim, od 1 lutego 2022 stawka podatku VAT na żywność, gaz i nawozy będzie wynosiła 0. Projekt obniża też VAT na prąd i ciepło - do 5 procent i na paliwo - do 8 procent.

Prace nad nowym prawem oświatowym

Posłowie będą też kontynuowali prace nad rządowym projektem nowelizacji prawa oświatowego, który zakłada między innymi zwiększenie roli kuratorów. W myśl proponowanych przepisów, dyrektor szkoły będzie miał obowiązek uzyskać zgodę kuratora na organizację zajęć dodatkowych, prowadzonych przez stowarzyszenia czy organizacje.

Nowelizacja zakłada też, że jeżeli dyrektor szkoły nie wykona zaleceń kuratorium, to będzie wezwany do wyjaśnień. Jeżeli to nie poskutkuje, kurator może wnioskować do organu prowadzącego o zwolnienie dyrektora bez wypowiedzenia.

Na 21.00 zaplanowano rozpatrzenie wniosku Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności ministrowi sportu Kamilowi Bortniczukowi.

Na czwartek zaplanowano pierwsze czytania trzech poselskich projektów ustaw dotyczących upraw konopi innych niż włókniste oraz nadzoru nad tymi uprawami.

Posłuchaj
00:50 11495400_1.mp3 Tarcza antyinflacyjna 2.0 wprowadza m.in. zerową stawkę VAT na żywność. Relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)

Czytaj także:

Zobacz również: Ryszard Terlecki w Polskim Radiu 24

bartos/kp

Czytaj także

Premier: będziemy chronić polskie rodziny przed skokowym wzrostem cen energii

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 21:48
"Dzięki działaniom osłonowym rządu, obniżce podatków i Tarczy Antyinflacyjnej polskie rodziny będą chronione przed skokowym wzrostem cen energii" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. Dołączył grafikę, na której przedstawiono m.in. czynniki wpływające na cenę energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wysoka inflacja nie zatrzyma polskiej gospodarki". Ekspert: wzrost napędzać będą zakupy dóbr trwałych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 10:28
- Wysoka inflacja nie zatrzyma polskiej gospodarki - w 2022 r. tempo wzrostu będzie bliskie 4,3 proc., napędzać go będą częstsze zakupy dóbr trwałych - samochodów czy elektroniki - ocenił Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ekspert przyznał, że wraz z inflacją szybko rosnąć będą wynagrodzenia - tempo wzrostu średniej pensji będzie zbliżone do 8 proc.
rozwiń zwiń