X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Będzie pływał na linii Świnoujście - Ystad

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:10
Polska Żegluga Bałtycka otrzyma wsparcie w formie obligacji od Skarbu Państwa na zakup bądź wydzierżawienie nowego promu. Nowoczesna jednostka będzie pływała na linii Świnoujście - Ystad.
Nowy prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej
Nowy prom dla Polskiej Żeglugi BałtyckiejFoto: PAP/Adam Warżawa

140 milionów złotych zostanie przeznaczonych na nowy prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Operator "Polferries" środki w formie obligacji otrzymał od Skarbu Państwa.

Jak zapowiada wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, od końca 2023 roku nowoczesna jednostka zacznie pływać na linii Świnoujście - Ystad. Zaznaczył, że otwarcie połączenia zaprzecza doniesieniom jakoby Polska Żegluga Bałtycka miała być zlikwidowana bądź zreorganizowana.

Będzie to szósty prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Zostanie zakupiony lub wydzierżawiony. Kolejny dołączy w 2025 roku, jako jeden z trzech budowanych w Gdańskiej Stoczni Remontowej - mówi Andrzej Madejski, prezes PŻB. Zaznaczył, ze jednostka ma około 200 metrów długości, jest proekologiczna, napędzana paliwem gazowym w układzie hybrydowym .Dodatkowo będzie ona wyposażona w napędy azymutalne, które zapewnią większą sterowność i mniejsze zużycie paliwa.

W ubiegłym roku promy Polferries przewiozły 341 tysięcy pasażerów, ponad 156 tysięcy aut osobowych i 161 tysięcy ciężarówek.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:23 11493372_1.mp3 Prezes PŻB zaznaczył, że jednostka ma około 200 metrów długości i jest proekologiczna (IAR)

 

es

Czytaj także

Akcja ratunkowa SAR koło Władysławowa. Zatonął kuter rybacki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 21:43
Na północ od Władysławowa zatonął kuter rybacki. Jego trzyosobowa załoga zdążyła nadać drogą radiową sygnał MAYDAY i ewakuować się na tratwę, gdzie czekała na pomoc.
rozwiń zwiń