X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wręczono Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Czabański: świadectwo, że Polskie Radio jest domem dla kultury

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 19:40
Wspominając Krzysztofa Zaleskiego podczas uroczystości wręczenia nagrody jego imienia, Krzysztof Czabański podkreślał, że twórca ten zachował wewnętrzną wolność i niezależność od różnych nacisków.
Wręczono Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Krzysztof Czabański: świadectwo, że Polskie Radio jest domem dla polskiej kultury i polskich artystów
Wręczono Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Krzysztof Czabański: świadectwo, że Polskie Radio jest domem dla polskiej kultury i polskich artystówFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych mówił, że dla niego praca Krzysztofa Zaleskiego na rzecz Polskiego Radia i jej kontynuacja obecnie w postaci nagrody jest symbolem tego, że Polskie Radio jest przestrzenią wolności dla polskiej kultury i polskich artystów.

- Dla mnie kontynuacja tej Nagrody, w takiej czy innej postaci, jest świadectwem, że tutaj - w Polskim Radiu - jest dom dla polskiej kultury, dla polskich artystów. Bardzo bym prosił, dziękując jednocześnie ludziom, którzy na rzecz tego działają, żebyście o to dbali dzień po dniu - zaznaczył Krzysztof Czabański.

Wręczono Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Od lewej: prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Wręczono Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Od lewej: prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański

***

Nagrodą im. Krzysztofa Zaleskiego - byłego dyrektora Teatru Polskiego Radia - wyróżniani są twórcy słuchowisk i spektakli radiowych oraz spektakli telewizyjnych. Wyróżnienia są przyznawane od 2009 r. - do niedawna podczas Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - za "twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności".

Kto laureatem w tym roku?

W tym roku laureatami Nagród im. Krzysztofa Zaleskiego zostali Magdalena Miecznicka, Łukasz Lewandowski i Zbigniew Lesień

Posłuchaj
00:50 11476998_2.mp3 Wręczono nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego - relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)

Magdalena Miecznicka oraz Łukasz Lewandowski zostali nagrodzeni za słuchowisko Teatru Polskiego Radia "Spalenie Joanny". Jest to opowieść dotykająca problemu "dzikiej" reprywatyzacji w Warszawie i nawiązująca do wydarzeń sprzed ośmiu lat, czyli tragicznej śmierci Jolanty Brzeskiej.

Natomiast reżyser teatralny Zbigniew Lesień otrzymał Nagrodę im. Krzysztofa Zaleskiego za spektakl Teatru Telewizji "Cud biednych ludzi" - sztukę Mariana Hemara.

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w siedzibie Polskiego Radia, w Studiu im. Władysława Szpilmana. W ceremonii wzięła udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka.

Posłuchaj
00:23 11476818_1.mp3 Krzysztof Czabański: Nagroda im. Krzysztofa Zaleskiego jest świadectwem, że Polskie Radio jest domem dla polskiej kultury i polskich artystów (IAR)

Czytaj także:

pb