X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 15:11
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.
Łukasz Jasina podkreślił, że Aleksander Łukaszenka dalej namawia imigrantów, którzy zostali przez niego oszukani, żeby próbowali nielegalnie przekraczać granice.
Łukasz Jasina podkreślił, że "Aleksander Łukaszenka dalej namawia imigrantów, którzy zostali przez niego oszukani, żeby próbowali nielegalnie przekraczać granice".Foto: DWOT

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział w TVP Info, że kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie. Jej celem będzie wyjaśnianie, dlaczego warto przyjeżdżać do Unii Europejskiej legalnie i dlaczego nie warto próbować nielegalnie przekraczać granice, kiedy jest zima.

"Łukasznka wciąż namawia do przekraczania granicy"

Jak powiedział Łukasz Jasina, "Aleksander Łukaszenka dalej namawia imigrantów, którzy zostali przez niego oszukani, żeby próbowali nielegalnie przekraczać granice". - Mam nadzieję, że te nasze kampanie także się do tego przyczynią, że jednak będzie ich przyjeżdżało na teren Białorusi mniej - podkreślił rzecznik MSZ.

Posłuchaj
00:33 11424402_1.mp3 Rzecznik MSZ o kampaniach skierowanych do migrantów (IAR) 

Łukasz Jasina dodał, że kampania będzie prowadzona przede wszystkim w mediach krajów Bliskiego Wschodu. - To jest kampania w mediach społecznościowych, także kampania plakatowa. Te wszystkie rzeczy będziemy starali się jakoś łączyć - powiedział rzecznik MSZ.

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 125 migrantów. Doszło do dwóch prób grupowego sforsowania granicy - głównie przez obywateli Iraku i Syrii.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała 37 tysięcy 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie takich prób było 8,5 tysiąca.

Zobacz także: "Nie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, ale kryzysem bezpieczeństwa". Legutko o sytuacji na granicy

nt

Czytaj także

"Świadomie niszczą swoje paszporty". Adam Borowski o migrantach z Wędrzyna

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 09:46
- Świadomie niszczą swoje paszporty, żeby potem nie było wiadomo, dokąd ich odesłać. To jest rzeczywisty kłopot, ponieważ oni powinni zostać natychmiast deportowani - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej" Adam Borowski. Gośćmi audycji byli również Tomasz Kozłowski z Faktu oraz publicysta Mariusz Gierej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Brzeski: nasilenie kryzysu migracyjnego na granicy będzie oznaczać zbliżającą się agresję na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 17:46
- W przypadku nasilania się tej presji będzie to przede wszystkim świadczyło o tym, że bardzo realnie zbliżać się będzie agresja na Ukrainę - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Rafał Brzeski, ekspert ds. wojny hybrydowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Agnieszka Bryc o aktywności Rosji: próba wywierania presji na Zachód lub zdestabilizowania Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 20:35
- Nie ma znaczenia, że prezydent Zełenski mówi o planowanym zamachu stanu, agresja rosyjska trwa od kilku lat, od momentu aneksji Krymu - mówiła w Polskim radiu 24 dr Agnieszka Bryc (Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu).
rozwiń zwiń