X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie szefa Gabinetu Prezydenta z ambasadorem Niemiec w Polsce. Tematem m.in. sytuacja na granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 22:56
Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot spotkał się z ambasadorem Niemiec w Polsce Arndtem Freytagiem von Loringhovenem. Tematami rozmów była m.in. sytuacja na granicy polsko–białoruskiej i ukraińsko–rosyjskiej oraz bezpieczeństwo energetyczne.
Tematem rozmowy Pawła Szrota z ambasadorem Niemiec w Polsce była m.in. sytuacji na granicy Polski z Białorusią
Tematem rozmowy Pawła Szrota z ambasadorem Niemiec w Polsce była m.in. sytuacji na granicy Polski z BiałorusiąFoto: Twitter/@Straz_Graniczna

Jak poinformowała KPRP na swej stronie internetowej, głównym tematem piątkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim była "aktualna sytuacja na granicy polsko–białoruskiej i ukraińsko–rosyjskiej, bezpieczeństwo energetyczne w Europie Środkowo–Wschodniej oraz współpraca bilateralna po wyborach parlamentarnych w Niemczech".

Kryzys na granicy

Na granicy UE i NATO z Białorusią trwa kryzys od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy, który potrwa do 2 grudnia. Na mocy specustawy do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma stanąć stalowy płot - zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu.

Zobacz także rozmowę z sekretarzem stanu w MSZ Piotrem Wawrzykiem: 

Czytaj także: 

dz

Czytaj także

"Potrzebna jest twarda postawa". Stanisław Żaryn o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:49
"Białoruska operacja jest zgodna z wrogimi celami Rosji wobec Zachodu, Unii Europejskiej i NATO, a działania są organizowane przez białoruskie służby przy poparciu rosyjskim" - stwierdził Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. W komunikacie napisał, że potrzebna jest "twarda postawa" w związku z sytuacja na granicy Polski, oraz że Polska nie zgodzi się na "terroryzowanie szlakiem migracyjnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odwiedziłem 11 krajów w 6 dni". Premier o rozmowach z najważniejszymi przywódcami i politykami UE

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 21:46
"Ten tydzień był bardzo wymagający. Odwiedziłem 11 krajów w 6 dni, rozmawiając z kilkunastoma z grona najważniejszych przywódców i polityków unijnych" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa przygotowanie nowych zasad obecności mediów przy granicy. Stanisław Żaryn zdradza kulisy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 21:47
Stanisław Żaryn powiedział, że sytuacja przy granicy z Białorusią jest niespokojna, a obecność mediów w pierwszym tygodniach kryzysu powodowała eskalacyjne happeningi i akcje polityczne. Dlatego też "przygotowywane są zasady obecności mediów w rejonie przygranicznym na polsko-białoruskiej granicy".
rozwiń zwiń