X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bardzo dobry wynik Zjednoczonej Prawicy, pięć ugrupowań w Sejmie. Zobacz nowy sondaż poparcia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:57
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę to w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań - wynika z najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Wojciech Szarama: największe emocje będą po spotkaniu w Sejmie.
Wojciech Szarama: największe emocje będą po spotkaniu w Sejmie. Foto: Twitter

Ankietowani zostali zapytani o to "na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbyłyby się w najbliższą niedzielę?".

Według sondażu na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39 procent badanych. To spadek o 2 punkty procentowe względem poprzedniego sondażu. Mimo nieznacznej zmiany koalicja, której przewodniczy Jarosław Kaczyński, nadal jest liderem sondaży.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 25 proc. ankietowanych. To wzrost o 2 punkty.

Trzecią siłą w parlamencie - według sondażu - byłoby ugrupowanie Szymona Hołownii. Polska 2050 może cieszyć się poparciem na poziomie 13 procent. Jest to ten sam wynik względem poprzedniego badania.

W parlamencie zasiedliby jeszcze posłowie Konfederacji, na którą swój głos oddałoby 10 proc. respondentów. To spadek o 1 punkt procentowy.

Z kolei wzrost o 1 proc. zanotowała Lewica, która byłaby ostatnią partią, która weszłoby do Sejmu. To ugrupowanie cieszy się poparciem w wysokości 8 procent.

Ugrupowania poza Sejmem

Wymaganych 5 procent, niezbędnych do wejścia do parlamentu, nie uzyskałyby 3 ugrupowania, które obecnie zasiadają w ławach poselskich. Są to: Kukiz'15, PSL i Porozumienie Jarosława Gowina. Wszystkie mogą liczyć na jednoprocentowe poparcie.

2 proc. badanych wybrało odpowiedź "inne ugrupowanie".

Frekwencja

Według sondażu do urn udałoby się 60 proc. badanych. Jest to spadek o 2 pkt.

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1079 osób w dniach od 19 do 22 listopada 2021 roku.

Czytaj także:

wPolityce.pl/bf

Czytaj także

PiS zdecydowanym liderem, wiele partii ze stratami. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 08:45
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, 14 listopada, na PiS zagłosowałoby blisko 32,6 proc. badanych, a na KO - 21,6 proc. - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewaga PiS wciąż rośnie, opozycja daleko w tyle. Zobacz najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 10:09
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc. głosów, KO - na 24 proc., a Polska 2050 - 14 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS z największym poparciem, jedna partia poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:51
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie listopada PiS mogłoby liczyć na 29 proc. głosów zadeklarowanych uczestników wyborów, KO na 18 proc., Polska 2050 na 12 proc., Konfederacja na 6 proc., a Lewica na 5 proc. poparcia - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń