X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS stabilnie na prowadzeniu, pięć ugrupowań w Sejmie. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 08:25
Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 30 proc. poparcia w wyborach parlamentarnych, KO na 24 proc., a Polska 2050 na 14 proc. Na kolejnych miejscach plasują się Konfederacja z 9 proc. poparcia i Lewica - 8 proc. Takie wyniki przynosi sondaż Kantar opublikowany w "Gazecie Wyborczej" 
Prawo i Sprawiedliwość w sondażu parlamentarnym Kantar może liczyć na 30 proc. głosów
Prawo i Sprawiedliwość w sondażu parlamentarnym Kantar może liczyć na 30 proc. głosów Foto: Twitter/Sejm RP

Według badania progu wyborczego nie przekroczyłyby Koalicja Polska-PSL, którą poparłoby 4 proc. badanych, oraz Kukiz'15 z poparciem 2 proc.

Deklarowana frekwencja

Z sondażu Kantar dla "GW" przedstawionego w poniedziałkowym wydaniu gazety wynika, że aż 78 proc. Polaków deklaruje, że pójdzie na wybory (w tym 57 proc., że na pewno).

"Co ciekawe, dziś wyższą mobilizację wyborczą deklarują wybory Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, niższą PiS czy Lewicy. PiS traci wyborców od roku" - oceniła "GW".

PiS na prowadzeniu

Wśród tych, co chcą głosować, PiS popiera teraz 30 proc. "To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem i o 6 punktów mniej niż przed rokiem, w październiku 2020 r." - czytamy w "GW".

Notowania Koalicji Obywatelskiej to 24 proc. poparcia - w październiku było to 25 proc. Lewica podobnie – wzrost z 7 do 8 proc. Tylko partia Szymona Hołowni poprawiła swoje notowania z 10 do 14 proc. I jeszcze Konfederacja, której poparcie skoczyło z 6 do 9 proc.

Poparcie dla Koalicji Polskiej-PSL zadeklarowało 4 proc. badanych, a dla Kukiz'15 - 2 proc.

Niezdecydowani wyborcy

6 proc. pytanych, na kogo zagłosują, odpowiedziało: "Nie wiem/Trudno powiedzieć". Zagłosuję na "którąś z partii opozycyjnych, jeszcze nie wiem którą" - odpowiedziało 2 proc. respondentów. Kolejne 2 proc. to inne odpowiedzi.

Badanie zostało zrealizowane za pomocą wywiadów CATI, na reprezentatywnej próbie ogółu mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat N=1002, w dniach 16-18.11.2021 r.

fc

Czytaj także

"Haniebne". Joanna Borowiak o głosowaniu opozycji ws. ochrony polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 18:20
- Dla mnie jest to haniebne nie podnieść ręki za zabezpieczeniem polskiej granicy, za bezpieczeństwem obywateli, za tym, by zapewnić bezpieczeństwo Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd pracuje nad pakietem antyinflacyjnym. Müller: założenia przedstawimy w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 12:23
Rada Ministrów kończy prace nad tzw. pakietem antyinflacyjnym, który ma łagodzić szybsze tempo wzrostu cen. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że szczegóły pakietu zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń