X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Swiatłana Cichanouska wystąpi w Parlamencie Europejskim. UE debatuje o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 04:00
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wygłosi w środę przemówienie w Parlamencie Europejskim. Opozycjonistka wielokrotnie podkreślała, że Alaksandr Łukaszenka wykorzystuje migrantów do destabilizacji państw europejskich i apelowała, aby nie uznawać jego rządów na Białorusi.
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wystąpi w Parlamencie Europejskim
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wystąpi w Parlamencie EuropejskimFoto: Svetlana Turchenick/ Shutterstock

Swiatłana Cichanouska rok temu najprawdopodobniej z dużą przewagą wygrała wybory prezydenckie na Białorusi. Nie pełni jednak tego urzędu, bo reżim Alaksandra Łukaszenki sfałszował wyniki.

Posłuchaj
00:59 Surówka IAR.mp3 Unia Europejska debatuje o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Relacja Karola Surówki (IAR)

Cichanouska: nie można negocjować z dyktatorem

Liderka białoruskiej opozycji mocno angażuje się w dyskusje prowadzone przez kraje zachodnie na temat sytuacji na Białorusi oraz na granicy z Polską. W poniedziałek Cichanouska rozmawiała telefonicznie w polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem. Szef polskiej dyplomacji, podczas rozmowy zapewnił ją, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna.

Swiatłana Cichanouska napisała potem na Twitterze, że z szefem polskiego MSZ omawiała rezultaty międzynarodowej konferencji na temat Białorusi. "Jestem zadowolona z tego, że możemy koordynować nasze kolejne kroki i strategię mającą na celu rozwiązanie kryzysu politycznego na Białorusi. To ważne, by mieć spójne stanowisko i nie negocjować z dyktatorem" - dodała Swiatłana Cichanouska.

Europarlament o Białorusi

W tym tygodniu europosłowie ponownie debatują o sytuacji na Białorusi, ale też o kryzysie na polsko-białoruskiej granicy. Deputowani domagali się kolejnych sankcji wobec władz w Mińsku. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała stworzenie "czarnej listy". Obejmie ona przewoźników, którzy wspierają przemyt migrantów na Białoruś.

Ursula von der Leyen zapowiedziała również, że w nowym unijnym budżecie znajdzie się ponad sześć miliardów euro na wsparcie ochrony granic unii, środki zostaną wydane m.in. na zakup monitoringu, pojazdów, wyposażenia dla Straży Granicznej ale również na budowę stałych zabezpieczeń.

Szefowa Komisji ponownie zaznaczyła w Parlamencie Europejskim, że na polsko-białoruskiej granicy nie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, tylko z próbą destabilizowania Unii przez autorytarny reżim Aleksandra Łukaszenki. Dodała, że instytucje europejska nie uznawały i nie uznają Aleksandra Łukaszenki jako prawowitego prezydenta Białorusi.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

Cichanouska zaproszona na obrady Parlamentu Europejskiego. Przyjedzie do Strasburga w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 15:35
Jedna z liderek białoruskiej opozycji, Swiatłana Cichanouska, będzie w przyszłym tygodniu w Strasburgu na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szydło w PE: Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:28
- Polska i kraje bałtyckie bronią dziś bezpieczeństwa i suwerenności Unii - mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło. Europoseł PiS przestrzegała, że Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Toczy się bitwa o przyszłość Europy". Legutko odczytał w PE list od premiera Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:14
- Mamy do czynienia z zaplanowaną akcją prowokacyjną, której migranci są tylko narzędziami Łukaszenki, a celem jest destabilizacja w Europie - powiedział europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Następnie eurodeputowany odczytał list Mateusza Morawieckiego. 
rozwiń zwiń