X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Swiatłana Cichanouska

Mężowie zaufania Swiatłany Cichanouskiej skazani na kolonie karne

Sąd w białoruskim Homlu skazał czterech mężów zaufania Swiatłany Cichanouskiej na wyroki od sześciu do sześciu i pół roku kolonii karnej. Jurij Własow, Tatiana Kaniewska, Dmitrij Iwaszkow oraz Ałeksandr Szabalin zostali oskarżeni i skazani za "przygotowywanie zajęcia gmachów publicznych i masowych zamieszek". 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Swiatłana Cichanouska opozycja demokratyczna represje Aleksander Łukaszenka

Andrzej Duda rozmawiał ze Swiatłaną Cichanouską. Tematem m.in. polska mniejszość na Białorusi

- Rola OBWE, Rady Praw Człowieka ONZ oraz UE w kwestii przywrócenia przestrzegania praw człowieka na Białorusi i zaprzestania prześladowania polskiej mniejszości była tematem rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy ze Swiatłaną Cichanouską - powiedział PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Swiatłana Cichanouska rozmowa Białoruś prezydent

"Plan jest konieczny, aby dokonała się transformacja". W mediacji z reżimem Swiatłana Cichanouska liczy na kraje UE

Jedna z liderek białoruskiej opozycji mówiła o tym podczas zgromadzenia Parlamentarnego Euronestu, w którym zasiadają eurodeputowani oraz posłowie krajów Partnerstwa Wschodniego - Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanu. Wykluczeni są posłowie Białorusi, których wyboru do parlamentu nie uznała Unia Europejska.
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska Białoruś Unia Europejska Europa ŚWIAT

Swiatłana Cichanouska: wola narodu do przeprowadzenia wyborów nie zniknęła

Z okazji Dnia Wolności Białorusi liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w towarzystwie szefa litewskiej dyplomacji Gabrieliusa Landsbergisa złożyła hołd powstańcom styczniowym na wileńskim cmentarzu na Rossie. Spoczywają tam szczątki m.in. przywódców zrywu na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego - Zygmunta Sierakowskiego i Konstantego Kalinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Swiatłana Cichanouska opozycja Aleksander Łukaszenka

"W nowej Białorusi znajdzie się miejsce dla wszystkich". Cichanouska o aresztowaniu Andżeliki Borys

Prezes Związku Polaków na Białorusi została skazana w procesie w Grodnie na 15 dni aresztu. Nawiązując do zatrzymania Andżeliki Borys liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska zapewniła, że w "nowej Białorusi" nie będzie miejsca na dyskryminację mniejszości narodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś ŚWIAT Andżelika Borys Związek Polaków na Białorusi Europa Swiatłana Cichanouska

Cichanouska w Brukseli: media celem brutalnych ataków białoruskiego reżimu

Dziennikarze i dziennikarki są celem brutalnych ataków białoruskiego reżimu - mówiła jedna z liderek opozycji Swiatłana Cichanouska podczas wideokonferencji organizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli. Ambasador Andrzej Sadoś podkreślał, że kolejne sankcje są nieuniknione, ale potrzebny jest także plan wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś opozycja demokratyczna media Europa Swiatłana Cichanouska Unia Europejska

"To bardzo odważna osoba". Cichanouska spotkała się z byłym szefem KE Barroso

Liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska spotkała się w czwartek w Lizbonie z byłym szefem KE Jose Manuelem Barroso. Celem jej trzydniowej wizyty w portugalskiej stolicy jest nagłośnienie walki Białorusinów o prawa człowieka. Sprzyja temu, jak zaznaczyła białoruska polityk, sprawowanie przez Portugalię prezydencji w Radzie UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska Jose Manuel Barroso Swiatłana Cichanouska

"Wewnętrzny dialog" w Mińsku z pomocą Helsinek? Cichanouska rozmawiała z fińskimi władzami

O możliwościach otwarcia "wewnętrznego dialogu" na Białorusi za pośrednictwem OBWE rozmawiał we wtorek prezydent Finlandii Sauli Niinisto z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską - przekazała we wtorek kancelaria fińskiego prezydenta. - Przeprowadziliśmy ciekawą rozmową o obecnej sytuacji na Białorusi - skomentował fiński prezydent.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Finlandia Swiatłana Cichanouska

Ważne jest szybkie przygotowanie tzw. planu Marshalla dla wolnej Białorusi. Polski apel do UE

Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej apeluje o szybki plan wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi. Apel opublikowano na Twitterze, w związku z przypadającym dziś Międzynarodowym Dniem Solidarności z Białorusią, który ogłosiła jedna z liderek opozycji Swiatłana Cichanouska.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Swiatłana Cichanouska Raport Białoruś Białoruś Unia Europejska