X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Swiatłana Cichanouska

Cichanouska w PE mówiła o migrantach. Waszczykowski: wypowiedziała się jak polski premier

- Przedstawiła dokładnie taką narrację, interpretację sytuacji panującej na Białorusi i oczekiwań wobec Europy, jak przedstawialiśmy to my, strona polska, jak przedstawił premier - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, obecnie europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś polityka granica POLSKA opozycja Swiatłana Cichanouska Parlament Europejski Witold Waszczykowski Antoni Trzmiel

"Polska, Litwa - pozostańcie silne". Apel Swiatłany Cichanouskiej w Parlamencie Europejskim

Przywódca białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wygłosiła przemówienie w Parlamencie Europejskim. "Polska, Litwa - pozostańcie silne" - podkreśliła. W tym tygodniu eurodeputowani dyskutują w Strasburgu o sytuacji na Białorusi oraz o kryzysie na polsko-białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Swiatłana Cichanouska Aleksander Łukaszenka granica kryzys migracyjny

Swiatłana Cichanouska wystąpi w Parlamencie Europejskim. UE debatuje o sytuacji na Białorusi

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wygłosi w środę przemówienie w Parlamencie Europejskim. Opozycjonistka wielokrotnie podkreślała, że Alaksandr Łukaszenka wykorzystuje migrantów do destabilizacji państw europejskich i apelowała, aby nie uznawać jego rządów na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Swiatłana Cichanouska Aleksander Łukaszenka Białoruś Parlament Europejski

Szef MSZ rozmawiał z Cichanouską. "Reżim stał się jeszcze bardziej archaiczny"

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas rozmowy telefonicznej ze Swiatłaną Cichanouską zapewnił ją, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna. Liderka białoruskiej opozycji podziękowała Polsce za wsparcie, jakie otrzymuje białoruskie społeczeństwo obywatelskie.
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska Białoruś Zbigniew Rau POLSKA polityka MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Aleksander Łukaszenka

Kryzys na granicy. Twarde słowa kanclerza Austrii. "Nie możemy ulec Łukaszence"

Podczas konferencji z udziałem europejskich dyplomatów kanclerz Austrii Alexander Schallenberg potępił białoruskie ataki hybrydowe na granicę Polski. Polityk zapowiedział także rozszerzenie współpracy z opozycją na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka granica kryzys na granicy Austria Wiedeń opozycja demokratyczna reżim represje więźniowie polityczni Swiatłana Cichanouska

Liderka białoruskiej opozycji wezwała austriacki rząd, biznes i naukę do zwiększenia presji na Łukaszenkę

Swiatłana Cichanouska, czyli liderka białoruskiej opozycji demokratycznej zwróciła się w niedzielę do rządu w Wiedniu, austriackich firm oraz uczelni o zwiększenie presji na reżim Alaksandra Łukaszenki i wsparcia dla białoruskiej opozycji. Cichanouska zrobiła to w wywiadzie dla austriackich gazet "Kleine Zeitung" oraz "Die Presse", cytowanym przez agencję Reutera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Austria Białoruś Swiatłana Cichanouska Aleksander Łukaszenka ekonomia

"Potrzebna silna odpowiedź UE". Cichanouska o działaniach Mińska

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w poniedziałek zaapelowała w mediach społecznościowych o silną odpowiedź Unii Europejskiej na wywołany przez Białoruś kryzys na granicy UE. Podkreśliła, że temat ten powinna też przedyskutować Rada Bezpieczeństwa ONZ.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Białoruś ŚWIAT Swiatłana Cichanouska Aleksander Łukaszenka

Spotkanie Swiatłany Cichanouskiej z białoruską diasporą w Warszawie

Co najmniej kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłaną Cichanouską w Warszawie. Wydarzenie dla białoruskiej diaspory w Polsce zorganizowała Fundacja "Białoruski Dom", który określany jest jako "niezależna ambasada Białorusi".
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska POLSKA Warszawa Białoruś Aleksander Łukaszenka Andrzej Poczobut Andżelika Borys

"Wykorzystuje migrantów do szantażowania Europy". Cichanouska o reżimie Łukaszenki

Przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska powiedziała, że rząd w Mińsku wykorzystuje migrantów do szantażowania państw europejskich. W wywiadzie, udzielonym kanałowi informacyjnemu Euronews, Swiatłana Cichanouska wyjaśniła, że to białoruskie KGB sprowadza migrantów na zachodnie granice Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Swiatłana Cichanouska migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny KGB reżim Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Europa