X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Swiatłana Cichanouska

Polscy sportowcy wezmą udział w XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio

89 reprezentantów w 12 dyscyplinach. Polski Komitet Paraolimpijski przedstawił skład reprezentacji na XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. O medale będzie walczyć 56 zawodników i 33 zawodniczki. Początek rywalizacji paraolimpijskiej 28 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Białoruś Ministerstwo Obrony Narodowej paraolimpiada język polski NAUKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych wojsko Swiatłana Cichanouska

Swiatłana Cichanouska w USA: wszyscy jesteśmy Kościuszką

Wszyscy, którzy wspierają teraz białoruski naród są Kościuszką - powiedziała w czwartek w Waszyngtonie liderka demokratycznej opozycji na Białorusi Swiatłana Cichanouska. Opozycjonistka złożyła tego dnia kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wspólnie z ambasadorami Polski i Litwy w USA. Obecna była również amerykańska ambasador na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  USA Swiatłana Cichanouska Białoruś Tadeusz Kościuszko

Są efekty wizyty Cichanouskiej w USA. Biały Dom zapowiada kontynuowanie sankcji wobec reżimu Łukaszenki

Po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską w Białym Domu, doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan zapowiedział kontynuowanie polityki sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki. Podczas wizyty w Waszyngtonie opozycjonistka rozmawiała także z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Białoruś Swiatłana Cichanouska

Są efekty wizyty Cichanouski w USA. Biały Dom zapowiada kontynuowanie sankcji wobec reżimu Łukaszenki

Po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską w Białym Domu, doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan zapowiedział kontynuowanie polityki sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki. Podczas wizyty w Waszyngtonie opozycjonistka rozmawiała także z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Białoruś Europa Wschodnia Ameryka Północna Swiatłana Cichanouska

"UE jest gotowa udzielić pomocy demokratycznej Białorusi". Spotkanie Charlesa Michela ze Swiatłaną Cichanouską

- Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotkał się we wtorek w Wilnie z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Rozmawiał z nią m.in. o skazaniu w Mińsku na 14 lat więzienia Wiktara Babaryki, niedoszłego kandydata w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich na Białorusi - poinformował wysoki rangą urzędnik unijny, zastrzegając sobie anonimowość.
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska Białoruś Aleksander Łukaszenka Charles Michel Europa Litwa

"Będzie musiał usłyszeć przesłanie". Cichanouska dziękuje za sankcje wobec reżimu Łukaszenki

Mieszkająca na uchodźstwie przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wyraziła w poniedziałek zadowolenie w rozmowie z AFP z powodu skoordynowanych, "bezprecedensowych" i "bardzo mocnych" sankcji na reżim Alaksandra Łukaszenki. - Sankcje przeciwko rządowi i jego reżimowi były już wcześniej nakładane, ale tym razem lista jest bardzo potężna, reżim musi zrozumieć, że nie ma innego wyjścia z tej sytuacji jak tylko (rozpisać) nowe wybory - podkreśliła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej Swiatłana Cichanouska

Sankcje wobec Białorusi. Jest decyzja szefów dyplomacji UE

Jest zgoda unijnych ministrów spraw zagranicznych na sankcje wobec białoruskiego reżimu za porwanie samolotu relacji Ateny-Wilno i represje wobec obywateli, w tym wobec mniejszości polskiej. Informację tę ustaliła nasza brukselska korespondentka Beata Płomecka. Szefowie dyplomacji na spotkaniu w Luksemburgu przyjęli czwarty pakiet restrykcji uderzających w funkcjonariuszy reżimu i firmy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska Swiatłana Cichanouska sankcje

Dzień Żałoby i Nadziei na Litwie. W obchodach biorą udział polscy parlamentarzyści

Na Litwie obchodzona jest dzisiaj 80. rocznica masowych wywózek mieszkańców kraju w głąb Związku Radzieckiego. W uroczystościach biorą udział wicemarszałek polskiego Sejmu Ryszard Terlecki i wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Po południu w Wilnie politycy spotkają się m.in. z białoruską opozycjonistką Swiatłaną Cichanouską.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno Syberia Ryszard Terlecki Białoruś Swiatłana Cichanouska