X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejka ciężarówek w Koroszczynie. Na wyjazd z Polski kierowcy czekają 6 godzin

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 23:29
Jak poinformował rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie oczekuje 230 pojazdów. Szacunkowy czas oczekiwania to 6 godzin.
Lubelskie: kierowcy ciężarówek czekają sześć godzin na przejściu granicznym w Koroszczynie
Lubelskie: kierowcy ciężarówek czekają sześć godzin na przejściu granicznym w KoroszczynieFoto: shutterstock/ilmarinfoto

Na wyjeździe z Polski funkcjonariusze w ciągu ostatnich 12 godzin odprawili 510 pojazdów ciężarowych. W kolejce oczekuje 230 samochodów, szacunkowy czas oczekiwania to 6 godzin – przekazał rzecznik Izby Administracji Skarbowej IAS w Lublinie Michał Deruś.

- 497 pojazdów wjechało na terytorium Polski. Na wjazd do Polski po stronie białoruskiej oczekuje 500 pojazdów, a czas oczekiwania to 12 godzin – poinformował.

"Strona polska została zmuszona do takich działań"

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

"Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała SG w komunikacie.

Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu. 

Kolejki na przejściach Białorusi z sąsiednimi krajami należącymi do Unii Europejskiej tworzą się regularnie i nie są zaskoczeniem dla kierowców.

Bariera na granicy

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Następnie Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Czytaj także:

mg

Czytaj także

Na granicy z Białorusią wciąż niespokojnie. W nocy migranci przypuścili kolejny szturm

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 16:10
Straż Graniczna przekazała, że minionej doby odnotowano 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W nocy funkcjonariusze udaremnili próbę siłowego sforsowania granicy w okolicy Dubicz Cerkiewnych. O wsparcie służb zabezpieczających granicę zaapelował szef MON, minister Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog o aktualnej sytuacji na granicy z Białorusią: nie można mówić o deeskalacji, nic na nią nie wskazuje

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 14:05
- Na pewno nie jest to deeskalacja, dlatego że nie wydarzyły się inne czynniki polityczne - rozmowy czy ustępstwa ze strony EU w tej sprawie, które mogłyby wpłynąć na wyciszenie kryzysu migracyjnego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bartłomiej Biskup, politolog (UW).  
rozwiń zwiń