X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys na granicy. Brytyjska minister spraw wewnętrznych wyraziła uznanie dla polskiego rządu za podejmowane działania

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:38
Resort spraw wewnętrznych poinformował, że Mariusz Kamiński rozmawiał telefonicznie ze swoją brytyjską odpowiedniczką Priti Patel. Jak podkreślono, rozmowa dotyczyła działań podejmowanych w obliczu naporu migrantów na wschodnią granicę UE i NATO.
Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel wyraziła uznanie dla polskiego rządu w związku z działaniami podejmowanymi w obliczu naporu migrantów na wschodnią granicę UE i NATO
Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel wyraziła uznanie dla polskiego rządu w związku z działaniami podejmowanymi w obliczu naporu migrantów na wschodnią granicę UE i NATOFoto: DWOT/terytorialsi.wp.mil.pl

"Minister Mariusz Kamiński rozmawiał telefonicznie z minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel. Minister Patel wyraziła uznanie dla polskiego rządu w związku z podejmowanymi działaniami wobec naporu migrantów na wschodniej granicy UE i NATO" - napisało na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj także:

Wzmocnienie zewnętrznej granicy UE i NATO

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 36 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ok. 7 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

Zobacz także rozmowę ze Stanisławem Żarynem w poranku Polskiego Radia 24:

st

Czytaj także

Kolejny szturm na granicy. "Atak nadzorowały białoruskie służby"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 09:22
Jak poinformowała Straż Graniczna na Twitterze, na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. - Atak rozpoczął się od rzucania kamieniami w kierunku polskich posterunków. Następnie było oślepianie latarkami i laserami, na concertinę położono drewnianą kładkę i w ten sposób migranci zaczęli się próbować przedzierać - przekazała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 lat Polski w OECD. Premier spotkał się z sekretarzem generalnym organizacji

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 11:29
Jak poinformowała kancelaria premiera, Mateusz Morawiecki spotkał się z sekretarzem generalnym OECD Mathiasem Cormannem. Polska przystąpiła do organizacji 25. lat temu.
rozwiń zwiń