X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny dzień i setki prób nielegalnego przekroczenia granicy. Część osób musi opuścić Polskę

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:01
Straż Graniczna poinformowała o 346 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. 58 osób dostało postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. 
Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej codziennie odpierają ataki agresywnych migrantów, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę.
Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej codziennie odpierają ataki agresywnych migrantów, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę.Foto: Twitter/@Straz_Graniczna

"Pozostałym próbom zapobieżono" - czytamy na Twitterze. Za pomocnictwo zatrzymano trzy osoby: dwóch obywateli Syrii oraz obywatela Gruzji.

Straż Graniczna dodała, że na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych około 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. "Atak na polską granicę nadzorowany był przez białoruskie służby" - dodano we wpisie.

Na nagraniu zamieszczonym przez polską Straż Graniczną widać, jak w stronę naszych pograniczników kierowane są oślepiające reflektory oraz lasery. Nie wiadomo, czy lasery o dość mocnym natężeniu, nie są zagrożeniem dla naszych funkcjonariuszy. W przypadku takiego działania, może dojść nawet do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku.

Napięta sytuacja

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa od września. Z ostatnich informacji Straży Granicznej wynika, że tylko w przeciągu 2021 roku, na polskiej granicy doszło do ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.

W weekend (tj. 20.11) Straż Graniczna informowała o grupie ponad 100 agresywnych osób, które próbowały siłą przekroczyć granicę Polski.

Jak podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, grupy podejmujące próby nielegalnego przekroczenia granicy oraz białoruscy funkcjonariusze „są coraz agresywniejsi”.

- Służby białoruskie wciąż kierują na naszą granicę agresywne grupy cudzoziemców - podkreślił Żaryn, komentując zajścia, które miały miejsce ostatniej nocy w Dubiczach Cerkiewnych.

Czytaj także:

Zapora na granicy

Zgodnie z zapowiedziami rządu, na granicy polsko-białoruskiej powstanie zapora. Koszt inwestycji przewidziany jest na 1 mld 615 mln zł. Zapora ma być zbudowana na 180 km, wzdłuż polskie granicy. Zwieńczona drutem kolczastym oraz wyposażona w system kamer i obserwujących teren dzień i noc.

Zgodnie z zapowiedziami Mariusza Kamińskiego, budowa zapory ma ruszyć 1 grudnia. Prace mają postępować w jak najszybszym możliwym tempie, 24 godziny na dobę.

as

Czytaj także

"Białoruś działa, jakby liczyła na wywołanie incydentu". Żaryn o pijanych strażnikach na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 20:07
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w niedzielę na Twitterze, że służbę na granicy pełnią pijani Białorusini. Do sprawy odniósł się rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. "Strona białoruska od wielu dni działa, jakby liczyła na wywołanie groźnego incydentu na granicy" - napisał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny szturm na granicy. "Atak nadzorowały białoruskie służby"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 09:22
Jak poinformowała Straż Graniczna na Twitterze, na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. - Atak rozpoczął się od rzucania kamieniami w kierunku polskich posterunków. Następnie było oślepianie latarkami i laserami, na concertinę położono drewnianą kładkę i w ten sposób migranci zaczęli się próbować przedzierać - przekazała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń