X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef straży granicznej Litwy: Białoruś zmienia taktykę, przerzucane są małe grupy migrantów

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 10:27
- Zmienia się taktyka białoruskich struktur siłowych w kryzysie migracyjnym. Na granicę z Litwą spychane są małe grupy migrantów - oświadczył szef litewskiej Służby Ochrony Granicy Państwowej (VSAT) Rustamas Liubajevas.
Granica z Białorusią w miejscowości Dziewieniszki na Litwie, 21 bm. W sytuacji kryzysu migracyjnego na tym odcinku granicy wraz z litewskimi pogranicznikami służbę pełni kontyngent Polskiej Straży Granicznej
Granica z Białorusią w miejscowości Dziewieniszki na Litwie, 21 bm. W sytuacji kryzysu migracyjnego na tym odcinku granicy wraz z litewskimi pogranicznikami służbę pełni kontyngent Polskiej Straży GranicznejFoto: PAP/Valdemar Doveiko

- Zauważyliśmy, że zmieniła się taktyka przedstawicieli białoruskich struktur siłowych - powiedział Liubajevas w rozmowie z telewizją publiczną LRT. Wskazał, że migranci "są spychani na Litwę bardzo małymi grupami, po trzy, cztery, pięć osób, co nieco utrudnia ich wykrycie i zatrzymanie".

Minionej doby udaremniono 70 prób nielegalnego przekroczenia granicy litewsko-białoruskiej. Na Litwę zostało wpuszczonych dwóch Białorusinów, którzy wystąpili o azyl. Najwięcej przypadków nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano na południu kraju, w pobliżu granicy z Polską.

VSAT poinformowała, że w niedzielę zatrzymano dwóch Ukraińców, którzy samochodami toyota prius i dacia lodgy z polskimi tablicami rejestracyjnymi przewozili po siedmiu migrantów. Wobec Ukraińców wszczęto dochodzenie.

To nie jest punkt zwrotny kryzysu

W ocenie byłego ministra spraw zagranicznych Litwy, obecnie przedstawiciela MSZ ds. migracji, Linasa Linkevicziusa, zauważalny obecnie "pewien spadek napięcia na wschodniej granicy UE nie jest punktem zwrotnym w kryzysie".

- Najwyraźniej postanowiono podtrzymać napięcie i czekać na ustępstwa - powiedział w poniedziałek w rozmowie z radiem publicznym Linkeviczius.

W tym roku granicę litewsko-białoruską nielegalnie przekroczyło ponad 4,2 tys. osób, a prawie 7 tys. zostało zawróconych.

Czytaj także:

PAP/in./

Czytaj także

Premier: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia będą chronić swoje granice przed nielegalnymi działaniami Mińska

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 14:59
Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii omówili podczas wideokonferencji sytuację na granicach tych państw wobec działań władz białoruskich. Rozmowa odbyła się na zaproszenie szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Estońska premier uczestniczyła w wideokonferencji także jako aktualny członek Rady Bezpieczeństwa ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziś celem jest Polska, jutro Francja czy Hiszpania". Premier rozmawia o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 08:10
Premier Mateusz Morawiecki  będzie rozmawiał w Tallinnie z premier Estonii Kaji Kallas o sytuacji na granicy polsko-bialoruskiej wywołanej przez Alaksandra Łukaszenkę. To pierwsze z serii spotkań z europejskimi przywódcami. - Dziś celem jest Polska, ale jutro to będą Niemcy, Belgia, Francja czy Hiszpania - oświadczył premier w spocie opublikowanym przez swoją kancelarię. 
rozwiń zwiń