X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakończyło się spotkanie Prezydenckiej Rady ds. Samorządu. Finansowanie edukacji głównym tematem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 17:18
Zakończyło się posiedzenie Prezydenckiej Rady ds. Samorządu Terytorialnego. Spotkanie zdominował temat edukacji i jej finansowania.
Zakończyło się posiedzenie Prezydenckiej Rady ds. Samorządu Terytorialnego. Głównym tematem było finansowanie edukacji
Zakończyło się posiedzenie Prezydenckiej Rady ds. Samorządu Terytorialnego. Głównym tematem było finansowanie edukacjiFoto: Krzysztof Gomul/KPRP/prezydent.pl

- Członkowie rady oraz samorządowcy dyskutowali między innymi nad kwestią finansowania szkół i przedszkoli nie będących pod kuratelą samorządu - poinformował po posiedzeniu zastępca szefa Kancelarii Prezydenta minister Piotr Ćwik.

Posłuchaj
00:26 Rada ds samorządu IAR.mp3 Piotr Ćwik o finansowaniu szkół nie-samorządowych (IAR)

Finansowanie edukacji głównym problemem

- To jest - wydaje się - temat, który trochę boli samorządowców i chcą na ten temat rozmawiać. Chcą wspólnie z ministerstwem wspólnie się zastanowić jak rzetelnie rozliczać te środki, które są do placówek nie-samorządowych kierowane - powiedział Piotr Ćwik.

Prezydencka Rada do spraw Samorządu Terytorialnego została powołana w maju tego roku. W czwartkowym spotkaniu wziął udział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Jak wcześniej informowaliśmy, spotkanie Rady zaplanowane było na południe. Zaplanowano udział w nim - prócz przedstawiciela resortu edukacji - także doradców prezydenta.

Prezydent patronuje rozmowom

Prócz finansowania placówek samorządowych i niepublicznych, planowano rozmawiać także o innych zagadnieniach. Pojawił się wniosek o możliwość standaryzacji zatrudnienia w szkole specjalistów, psychologa, pedagoga czy logopedy. Postulaty dotyczyły również relacji z kuratorami oświaty, samorządowcy zgłaszali również postulaty dotyczące odciążenia podstawy programowej - mówił Polskiemu Radiu przed spotkaniem wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik.

Zobacz także: Czarnek: proponujemy zwiększenie wynagrodzenia do ponad 4000 zł dla nauczycieli wchodzących do zawodu

To kolejne rozmowy pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, które dotyczą systemu oświaty. W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyły się rozmowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, wiceszefa resortu edukacji Dariusza Piontkowskiego i przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszarda Proksy. Rozmowy dotyczyły nowego systemu wynagradzania nauczycieli.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

"Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania". Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 10:23
- Bardzo często są państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości - takie życzenia do nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent spotkał się z przedstawicielami rządu ws. wynagrodzeń nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:51
Nowy system wynagradzania nauczycieli był tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Do Pałacu Prezydenckiego przybyli też minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceszef resortu edukacji Dariusz Piontkowski i przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.
rozwiń zwiń