X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poprawki do projektu ustawy okołobudżetowej na 2022 r. Szkoły dostaną subwencję na pomoc psychologiczną dla uczniów?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:24
Sejmowa komisja finansów publicznych rekomenduje wprowadzenie poprawek do projektu ustawy okołobudżetowej na 2022 rok. Posłowie opowiedzieli się m.in. za poprawką klubu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą zwiększenia subwencji na pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkołach.
W szkołach planowane jest objęcie uczniów zwiększoną pomocą psychologiczno-pedagogiczną
W szkołach planowane jest objęcie uczniów zwiększoną pomocą psychologiczno-pedagogicznąFoto: Valdemar Doveiko/PAP

1200 prezydent premier free.jpg
Prezydent spotkał się z przedstawicielami rządu ws. wynagrodzeń nauczycieli

Poseł PiS Andrzej Szlachta tłumaczył, że ma to związek z pandemią COVID-19, która wymusiła wprowadzenie nauczania zdalnego. Stwierdził, że doprowadziło to do pogorszenia kondycji psycho-fizycznej dzieci i młodzieży w polskich szkołach.

Dodał, że w związku z tym planowane jest objęcie uczniów zwiększoną pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w ramach której finansowane będą dodatkowe zajęcia w tym zakresie.

Posłuchaj
00:21 11404648_1.mp3 Andrzej Szlachta o psychologiczno-pedagogicznej pomocy dla uczniów (IAR) 

Subwencja wyniesie 180 milionów złotych. Komisja zarekomendowała również poprawkę, która umożliwi ministrowi finansów przekazanie w 2022 roku skarbowych papierów wartościowych na uruchomienie wydziałów lekarskich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Czytaj także:

Projekt ustawy okołobudżetowej na 2022 roku przewiduje m. in. przekazanie w 2022 roku skarbowych papierów wartościowych na kwotę 500 mln złotych na szkolnictwo wyższe i naukę oraz obligacji w wysokości miliarda złotych na rzecz Agencji Badań Medycznych i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Głosowanie nad projektem zostanie przeprowadzone w bloku głosowaniach, który odbędzie się w środę.

ng

Czytaj także

Najnowsze badanie CBOS: wzrosły wydatki na potrzeby szkolne dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 12:32
- Na początku tego roku szkolnego rodzice wydali średnio 1233 zł na edukację dzieci, np. na zakup podręczników, przyborów, strojów i na czesne - wynika z najnowszego badania CBOS. W porównaniu z poprzednim rokiem nie wzrosła mediana deklarowanych wydatków. Nadal wynosi ona tysiąc złotych.Badanie CBOS pokazuje, jak kształtują się związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wydatki rodziców, a także ich skłonność do wykupywania dzieciom dodatkowych zajęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligatoryjny egzamin ósmoklasisty w szkołach specjalnych. Szef MEiN zapowiada zmiany

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 16:50
- Będziemy szli w kierunku zmiany systemu egzaminowania uczniów w specjalnych szkołach podstawowych. Chcemy odejść od obligatoryjnego egzaminu ósmoklasisty i przejść na dobrowolny - powiedział w Strzelcach Krajeńskich (Lubuskie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwość zdalnych lekcji w przygranicznych szkołach. Szef MEiN: rodzice mogą mieć poczucie zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 12:08
Minister edukacji i nauki poinformował, że uczniowie w szkołach przy granicy z Białorusią będą mogli uczyć się zdalnie. Przemysław Czarnek powiedział, że decyzja ta ma związek z kryzysem migracyjnym.
rozwiń zwiń