X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śmierć ciężarnej pacjentki. Wiceszef MZ: zleciliśmy kontrolę w szpitalu w Pszczynie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 10:07
- Oprócz śledztwa prokuratorskiego w szpitalu w Pszczynie zostanie przeprowadzona kontrola NFZ, którą zleciło Ministerstwo Zdrowia - poinformował w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ma to związek ze śmiercią młodej kobiety w ciąży w tamtejszej placówce.
Szpital w Pszczynie
Szpital w PszczynieFoto: Jarek Praszkiewicz/FORUM

Wiceszef MZ przypomniał, że obowiązujące w Polsce prawo nakazuje ratowanie życia ciężarnej kobiety nawet kosztem dziecka.

pap MZ 1200.jpg
Ministerstwo Zdrowia: życie i zdrowie matki są najważniejsze

- W tej chwili prawo, które w Polsce obowiązuje w każdym przypadku, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia kobiety, (stanowi, że) niezależnie od zaawansowania ciąży i dojrzałości dziecka należy dążyć do jak najszybszego zakończenia ciąży zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy - powiedział wiceminister Waldemar Kraska.

Posłuchaj
00:22 11386678_1.mp3 Waldemar Kraska: niezależnie od zaawansowania ciąży i dojrzałości dziecka należy dążyć do jak najszybszego zakończenia ciąży (IAR)

Śmierci 30-letniej ciężarnej pacjentki

W ubiegły piątek dyrekcja szpitala w Pszczynie zawiesiła dwóch lekarzy, którzy pełnili dyżur podczas śmierci 30-letniej ciężarnej pacjentki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta będąca w 22 tygodniu ciąży została przyjęta do placówki z uwagi na odejście wód płodowych. W momencie przyjęcia stwierdzono, że płód jest żywy, jednak następnego dnia obumarł. Lekarze podjęli wówczas decyzję o przeprowadzeniu zabiegu cesarskiego cięcia. Tego samego dnia - 22 września - kobieta zmarła. Wyniki sekcji zwłok wskazały z dużym prawdopodobieństwem, że przyczyną śmierci pacjentki był wstrząs septyczny. Dochodzi do niego w wyniku ostrego zakażenia organizmu.

Czytaj także:

Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci pacjentki.

bf

Czytaj także

Śmierć 30-latki będącej w 22. tygodniu ciąży. Znamy treść oświadczenia szpitala

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 15:17
Wszystkie decyzje lekarskie ws. 30-letniej ciężarnej pacjentki podjęto z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce przepisów prawa w zakresie dopuszczalności przerywania ciąży oraz standardów postępowania - oświadczył we wtorek Szpital Powiatowy w Pszczynie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzeciw wobec manipulacji ws. śmierci pacjentki z Pszczyny. Powstał list otwarty lekarzy i naukowców

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 10:57
- Odmowa podjęcia prawnie dopuszczalnych czynności ratujących życie w wielu przypadkach może być kwalifikowana jako błąd medyczny prowadzący do odpowiedzialności lekarza oraz placówki medycznej – piszą sygnatariusze specjalnego listu ws. śmierci pacjentki z Pszczyny. Dokument opatrzono dopiskiem "Stop dezinformacji opinii publicznej".
rozwiń zwiń