X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Oddajemy hołd wielkiemu bohaterowi". Premiera filmu "Kukliński. Jak polski oficer świat uratował"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 18:43
Internetowa premiera animacji "Kukliński. Jak polski oficer świat uratował". Film można już zobaczyć na kanale YouTube i Facebooku Narodowego Centrum Kultury. Premiera zbiega się z 40. rocznicą ewakuacji pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na zachód.
Animacja Kukliński. Jak polski oficer świat uratował
Animacja "Kukliński. Jak polski oficer świat uratował"Foto: NCK

źródło: youtube.com/NCKultury

Jak powiedział Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK, animację stworzono na podstawie książki Wojciecha Sobolewskiego o pułkowniku Kuklińskim.

Kukliski 663.jpg
"W cieniu afer". Filip Frąckowiak o Ryszardzie Kuklińskim: jego misja zmieniła bieg historii

- Zaprosiliśmy do projektu znakomitego animatora, Mikołaja Kamlera, który wykorzystał muzykę Jerzego Miliana. W rolę wielkiego głosu narratora wcielił się Piotr Fronczewski. Oddajemy hołd wielkiemu bohaterowi, który w trudnych czasach podjął się niezwykłej misji. Ratował nie tylko Polskę, ale cały blok wschodni i świat, można powiedzieć - podkreślił dyrektor.

Posłuchaj
00:28 11383893_1.mp3 Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK: oddajemy hołd wielkiemu bohaterowi, który w trudnych czasach podjął się niezwykłej misji (IAR)

Kolejna premiera produkcji o pułkowniku Kuklińskim

W poniedziałek, 8 listopada odbędzie się kolejna premiera związana z Ryszardem Kuklińskim - w sieci zostanie udostępniony teledysk do utworu "Stal i beton", autorstwa rapera Miuosha. Wideoklip jest inspirowany dramatycznymi wydarzeniami z życia pułkownika, po 1981 roku.

Czytaj także:

- Trzeba znaleźć sposób, żeby tę wiedzę przekazać w sposób przystępny. Miuosh jest dobrzy znany wśród młodych ludzi, teledysk jest zrobiony w stylu dawnej kamery VHS - powiedział profesor Wiśniewski.

Posłuchaj
00:23 11383893_2.mp3 Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK: teledysk jest zrobiony w stylu dawnej kamery VHS (IAR)

Kim był Ryszard Kukliński?

Ryszard Kukliński był pułkownikiem Ludowego Wojska Polskiego. W latach siedemdziesiąt nawiązał współpracę z amerykańskim wywiadem CIA. Krótko przed ogłoszeniem stanu wojennego, gdy groziło mu aresztowanie, został ewakuowany z Polski. Za jego zasługi w walce z komunizmem został pośmiertnie awansowany na stopień generała.

bf

Czytaj także

Ryszard Kukliński. Działał na rzecz Polski w stanie "wyższej konieczności"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 05:50
22 września 1997 roku wojskowa prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko płk. Ryszardowi Kuklińskiemu, uznając, że współpracując z amerykańskim wywiadem, działał na rzecz Polski w stanie "wyższej konieczności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludobójstwo dokonane na polskiej inteligencji". Prezydent uczcił pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:16
- Nie ma wątpliwości, że celem sowieckiej akcji mordowania polskich oficerów i polskiej inteligencji było unicestwienie naszego narodu; czcimy dziś pamięć tych, którzy polskości, swojego patriotyzmu i swojego oddania ojczyźnie nie wyrzekli się nigdy - powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Davida Fordena. To jemu płk Kukliński przekazywał wieści z "imperium zła"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 16:00
20 września 2021 roku na Narodowym Cmentarzu USA w Arlington odbyły się oficjalne uroczystości pogrzebowe oficera CIA Davida Fordena. Zmarł w 2019 roku w Waszyngtonie. Gdy umierał, przy jego łóżku stało zdjęcie Ryszarda Kuklińskiego.
rozwiń zwiń