X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pragniemy pomóc oczekującym na wybawienie". Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 09:34
Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Wszystkich Świętych - ku czci wszystkich świętych chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie.
Św. Michał Archanioł
Św. Michał Archanioł Foto: Shutterstock/Miguelinoart

Salezjanin ksiądz Dominik Chmielewski podkreśla, że dziś czcimy zwycięstwo Jezusa Chrystusa w życiu świętych. - Świętujemy zwycięstwo Syna Bożego, w heroicznej miłości tych ludzi, których nazywamy świętymi. Którzy zdecydowali się tutaj na ziemi, każdego dnia kochać Boga całym sercem, ze wszystkich sił, z całej duszy i z całej swojej mocy - podkreśla duszpasterz. Zachęca również, by pomodlić się za wszystkich drogich zmarłych, ale przede wszystkim uświadomić sobie sens naszego życia.

Posłuchaj
00:25 11375251_3.mp3 Ks. Dominik Chmielewski o dniu Wszystkich Świętych (IAR) 
wszystkich świętych free cmentarz free groby free shutt 1200 .jpg
"Odwiedzając zmarłych, obdarowujemy ich wdzięcznością i modlitwą". Orędzie abpa Dzięgi na Wszystkich Świętych

W uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczyna się "szturm modlitewny ze świętym Michałem Archaniołem za zmarłych". - Modlitwą można pomóc bliskim zmarłym i duszom czyśćcowym w wybawianiu dusz - mówi ksiądz Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. - Listopad to miesiąc, w którym zaglądamy poza próg śmierci - w wieczność. Tam na naszą modlitwę czekają dusze zmarłych. Te groby też kiedyś będą puste. Dusze są już albo przed obliczem Pana Boga, albo już w niebie, albo w czyśćcu. Potrzebują oczyszczenia. Możemy im pomóc poprzez posługę miłosierdzia, jaką jest modlitwa - dodaje ksiądz Piotr Prusakiewicz.

Posłuchaj
00:31 11375251_2.mp3 Ks. Piotr Prusakiewicz zaprasza do modlitwy ze św. Michałem Archaniołem za dusze zmarłych (IAR) 

- W ramach inicjatywy publikowane będą modlitwy do św. Michała Archanioła za zmarłych oraz konferencje przybliżające naukę o czyśćcu i roli świętego Michała Archanioła w wybawianiu dusz - dodaje michalita oraz redaktor naczelny dwumiesięcznika "Któż jak Bóg" ksiądz Piotr Prusakiewicz. - Pragniemy pomóc tym, którzy oczekują na wybawienie. Można to uczynić, dołączając do tej wielkiej kampanii modlitewnej. Codziennie sięgamy po paciorki różańca, odmawiamy jedną dziesiątkę różańca świętego, do tego dołączamy litanię do św. Michała Archanioła i specjalną modlitwę - wyjaśnia duszpasterz.

Posłuchaj
00:28 11375251_1.mp3 Ks. Piotr Prusakiewicz: pragniemy pomóc tym, którzy oczekują na wybawienie (IAR) 

Czytaj również:

Wydarzenie "Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za zmarłych" potrwa od dziś do 30 listopada w mediach społecznościowych organizatora - "Któż jak Bóg". Od 2 do 10 listopada odbędzie się wspólna modlitwa Nowenną do św. Michała Archanioła za zmarłych, 16 listopada odprawiona zostanie msza święta za zmarłych, których imiona będzie można wcześniej przesłać w komentarzu pod tematycznym postem na Facebooku "Któż jak Bóg". Więcej informacji na stronie: Facebook/SzturmModlitewnyZeŚwiętymMichałemArchaniołemZaZmarłych.

znicz free shutterstock 1200.jpg
"Jest darem od Boga". Filozof o czasie, życiu ziemskim i śmierci

nt

Czytaj także

Groby Ojców Niepodległości. Gdzie można je znaleźć? [INFOGRAFIKA]

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 05:48
Poznaj miejsca, gdzie znajdują się groby Ojców Niepodległości - polityków, mężów stanu, wojskowych, których nazwiska wiążą się z czasem odzyskania przez Polskę niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szurkowski, Maradona, Mueller... Wspominamy gwiazdy sportu, które odeszły

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 06:00
1 i 2 listopada to wyjątkowy czas w tradycji katolickiej. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wspominamy ludzi, którzy odeszli. W ciągu ostatniego roku duże straty poniósł świat sportu. Pożegnaliśmy wiele wybitnych osobistości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa policyjna akcja „Znicz”. Przeraża liczba nietrzeźwych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 13:00
Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Tegoroczny kalendarz pozwala rozłożyć wizyty na grobach bliskich na kilka dni, więc policjanci już od piątku prowadzą na drogach coroczną akcję „Znicz”. Pijanych kierowców jest więcej, niż można było się tego spodziewać.
rozwiń zwiń