X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wierzę, że wejdziemy do czołówki najbardziej innowacyjnych armii świata". Szef MON o modernizacji wojska

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 11:18
- Zwiększenie innowacyjności, ściślejsza koordynacja prac między wojskiem, nauką i przemysłem przyczyni się do przyspieszenia modernizacji technicznej sil zbrojnych - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, otwierając we wtorek Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2021 na WAT.
Mariusz Błaszczak na Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2021
Mariusz Błaszczak na Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2021Foto: PAP/Leszek Szymański
1200 wojsko ćwiczenia tt.jpg
W ramach szkolenia z zachodu na wschód kraju przemieszcza się 700 żołnierzy. Szef MON: doskonalimy mobilność

- Chcemy stworzyć mechanizmy prawne i instytucjonalne pozwalające na efektywne wykorzystanie narzędzi wsparcia innowacyjności, takich jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Europejska Agencja Obrony, system pozyskiwania sprzętu wojskowego czy też wojskowy i cywilny potencjał naukowo-badawczy oraz przemysłowy - powiedział Błaszczak.

Zapewnił, że resort obrony działa na rzecz intensyfikacji współpracy wojska z nauką i przemysłem. - Wierzę, że odpowiednia koordynacja prac przyczyni się do zwiększenia tempa wprowadzania naszych sił zbrojnych do czołówki najbardziej innowacyjnych armii świata - dodał. Wyraził przekonanie, że powoli to na "zwiększenie innowacyjności Sił Zbrojnych RP w obszarze technologicznym, a tym samym wydatne wsparcie działań modernizacyjnych polskiego wojska i wyposażenie go w najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe".

Czytaj także:

- Informacją o dotychczasowych osiągnięciach, ale i wyzwaniach chcielibyśmy dzielić się z całym środowiskiem wojskowym, naukowym i przemysłowym w ramach Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych. Wierzę, że Forum stanie się cykliczną platformą pozwalającą na wymianę wiedzy, doświadczeń i poglądów, łącząc świat wiedzy, doświadczeń i poglądów, łącząc świat badań, produkcji i wymagań wojskowych - powiedział szef MON.

Organizatorami Forum są MON, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

kp

Czytaj także

"Przedstawimy plan poważnego wzmocnienia sił zbrojnych". Jarosław Kaczyński o polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 07:26
Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wkrótce rząd przedstawi plan poważnego wzmocnienia armii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiększamy liczbę żołnierzy o 2,5 tys.". Szef MON zapowiada wzmocnienie ochrony na granicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:59
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że na granicę z Białorusią skierowanych zostanie kolejnych 2,5 tys. żołnierzy. Łącznie Straż Graniczną będzie wspierać 10 tys. wojskowych.
rozwiń zwiń