X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To ważny czas dla Wojska Polskiego". Szef MON zapowiedział ustawę o obronie Ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:02
- Ta ustawa to nowe podejście, które opiera się na trzech fundamentach, jednym z nich jest wdrożenie koncepcji obrony powszechnej - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Pozostałe dwa fundamenty to, według szefa MON, unowocześnienie Sił Zbrojnych RP oraz zwiększenie atrakcyjności służby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/terytorialsi

"Jutro wspólnie z premierem J. Kaczyńskim zaprezentujemy ustawę o obronie Ojczyzny. Nowe podejście opiera się na trzech fundamentach - unowocześnieniu Sił Zbrojnych RP, zwiększeniu atrakcyjności służby oraz wdrożenia koncepcji obrony powszechnej. To ważny czas dla Wojska Polskiego" - napisał w poniedziałek szef MON na Twitterze.

Uporządkowanie przepisów

1200.jpg
Prezydent: ponosimy odpowiedzialność za strzeżenie granicy nie tylko Polski, ale też całej UE

Na początku tygodnia resort obrony narodowej zapowiedział, że we wtorek w Warszawie wicepremier Jarosław Kaczyński, przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych oraz szef MON Mariusz Błaszczak przedstawią założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny.

Resort podkreślił, że projektowana ustawa kompleksowo uporządkuje przepisy dotyczące Sił Zbrojnych, zastępując kilkanaście aktów prawnych w tym m.in. ustawę z 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony.

Czytaj także:

Rozwiązania na czas zagrożenia

O projekcie tej ustawy wicepremier Kaczyński mówił m.in. w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. - Koncentruję się głównie na projektach dotyczących tego, by polska obrona narodowa, ale taka szerzej rozumiana, także obrona w stosunku do różnego rodzaju zagrożeń naturalnych, katastrof naturalnych, była wyraźnie lepsza. Pandemia pokazała, że tutaj potrzebna jest jednak duża sprawność i że ona musi być przekrojowa - powiedział.

jarosław kaczyński free 663.jpg
Jarosław Kaczyński: obecna wojna hybrydowa ma dwa fronty. Jeden na granicy, drugi w Warszawie

- Krótko mówiąc, w jednym miejscu Polski rządzą pozapartyjne siły, w innych partie opozycyjne i ci opozycyjni samorządowcy niejednokrotnie wychodzą ze swojej właściwej roli. Gdy mamy jakieś zagrożenie, dzieje się coś złego, różnice między nami nie mogą oddziaływać na to, jak się działa. Musimy te sprawy rozwiązać, musimy tutaj mieć odpowiednie instrumenty, które oczywiście będą działać czasowo w momencie zagrożenia. Gdy ono mija, to wszystko wraca do stanu poprzedniego - dodał Kaczyński.

Czytaj także:

Z kolei szef MON Mariusz Błaszczak w sierpniu podkreślił, że jesienią tego roku zaprezentowana zostanie ustawa przygotowywana w ramach Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. - Te dokumenty stworzą podstawy do zwiększenia liczebnego Wojska Polskiego, a zasadniczym elementem tej ustawy będzie mechanizm finansowania - mówił minister obrony w jednym z wywiadów. Oszacował też, że liczba żołnierzy zawodowych wzrośnie do 250 tys., a żołnierzy WOT do 50 tys.

st

Czytaj także

Nowe nagranie z granicy. W niszczeniu ogrodzenia pomaga przedstawiciel białoruskich władz?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 11:09
Zamaskowane osoby, prawdopodobnie migranci, niszczą odcinek ogrodzenia na granicy Białorusi z Polską - wynika z nagrania opublikowanego w poniedziałek na Twitterze przez opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta. Sugeruje on, że wśród tych osób jest przedstawiciel białoruskich władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiększamy liczbę żołnierzy o 2,5 tys.". Szef MON zapowiada wzmocnienie ochrony na granicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:59
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że na granicę z Białorusią skierowanych zostanie kolejnych 2,5 tys. żołnierzy. Łącznie Straż Graniczną będzie wspierać 10 tys. wojskowych.
rozwiń zwiń