X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd wprowadzi obostrzenia epidemiczne? Wiceszef MZ wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:48
- Na bieżącą sytuację epidemiczną będziemy reagować regionalnie. Chcemy powiązać ze sobą trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń i hospitalizacji w danym regionie - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że trwa dyskusja na ten temat.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kaskip

- W dalszym ciągu uważamy, że w obliczu wzrostu zakażeń rozwiązaniem jest reagowanie na poziomie regionów. Widać, że najgorsza sytuacja pod względem epidemicznym jest w dwóch województwach: lubelskim i podlaskim, ale także w powiatach na wschód od Warszawy. Na razie we wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń chcemy powiązać trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń i hospitalizacji w danym regionie. Według tych kategorii określana byłaby strefa epidemiczna. Na razie o tym dyskutujemy - przyznał wiceminister.

Czytaj także:
szpital free covid free pacjent shutt 1200  .jpg
Czwarta fala pandemii w Polsce. Kraska: obserwujemy duży wzrost hospitalizacji, to niepokoi

Na pytanie, jakie mogłyby być konkretnie obostrzenia dla poszczególnych stref, wiceminister odpowiedział, że trzeba zacząć od egzekwowania restrykcji, które obowiązują w tej chwili, czyli noszenia maseczek, zachowania bezpiecznego dystansu i dezynfekcji.

- Nastąpiło pewne rozluźnienie wynikającego z okresu wakacyjnego, spadku zakażeń. Teraz trzeba powrócić do przestrzegania tych podstawowych zasad. Rozmawiamy na razie o różnych rozwiązaniach. Decyzji w tej sprawie nie ma - zaznaczył.

Duży wzrost zakażeń

Odnosząc się do bieżącej sytuacji epidemicznej, Waldemar Kraska stwierdził, że obserwowany w ostatnich trzech dniach wzrost zakażeń jest wyższy, niż zakładano w prognozach.

- Szczególnie niepokojący jest duży wzrost zakażeń z tygodnia na tydzień. Prognoza wskazywała, że pod koniec października zakażonych będzie około 5 tys. osób. Tymczasem mamy codziennie już ponad osiemdziesięcioprocentowy wzrost w porównaniu z poprzednim tygodniem - powiedział.

Jego zdaniem równie niepokojący jest fakt, że coraz więcej pacjentów trafia do szpitali. - Przekroczyliśmy już w tej chwili liczbę 4 tys. Codziennie to jest 200 dodatkowych osób, które są hospitalizowane - zaznaczył.

- Nasze krótkoterminowe prognozy pokazują, że około 10 listopada będziemy mieli zajętych blisko 11 tys. łóżek. Widzimy, że tych pacjentów będzie przybywało. To są głównie osoby niezaszczepione - dodał.

Czytaj także:

Czytaj także:
twitter niedzielski free 663.jpg
"Eksplozja pandemii". Minister zdrowia o gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusem w Polsce

Aktualne statystyki

Resort zdrowia przekazał w czwartek, że badania potwierdziły 5592 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarło 46 osób z COVID-19. Rok temu - 21 października informowało o 10 040 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 130 osób.

Tydzień temu, w czwartek, odpowiednio było to: 3000 nowych zakażeń, dwa tygodnie - 2007 przypadków, a trzy tygodnie wcześniej - 1208. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 956 207 zakażeń. Zmarło 76 300 osób z COVID-19.

jbt

Czytaj także

"Najlepszą bronią wciąż pozostaje szczepionka". Premier o zagrożeniu pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 11:05
"Zagrożenie wirusem COVID-19 jest wciąż jak najbardziej realne. Szpitale tymczasowe, łóżka i zapasy środków są gotowe, ale miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli z nich korzystać. Naszą najlepszą bronią pozostaje szczepionka" - podkreślił we wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Włodzimierz Gut: w szczycie czwartej fali może być nawet 5-10 tys. zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 21:20
- Mamy ok. 50 proc. zaszczepienia i 98 proc. zachorowań na COVID-19 dotyczy grupy nieszczepionych, a 2 proc. grupy szczepionych. To jest wyższa skuteczność, niż teoretycznie wyliczona skuteczność szczepionki. To oznacza, że będziemy mieli jeszcze problemy i będzie wzrost dalszy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
rozwiń zwiń