X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Eksplozja pandemii". Minister zdrowia o gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:59
- Mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Z tygodnia na tydzień mamy podwojenie wyniku - powiedział Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Minister Niedzielski na konferencji w Legnicy mówił, że przez ostatnie dwa dni "mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii".

- I wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy, którymi do tej pory dysponowaliśmy – powiedział szef MZ. Ocenił, że przy takich wzrostach w przyszłym tygodniu poziom zakażeń może zdecydowanie przekroczyć prognozowane 5 tys.


Posłuchaj
00:21 11355716_1.mp3 A. Niedzielski: liczba zakażeń większa od przewidywanej (IAR)

 

szczepienie na covid forum 1200 .jpg
Co z trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19? Jest rekomendacja Rady Medycznej

- Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna – powiedział.

Polityka wystawiania mandatów

- Mamy uzgodnienie z policją takie, że polityka upomnień czy zwracania uwagi zmienia się w politykę wystawiania mandatów, czyli ta proporcja mandatów do upomnień będzie rosła – zapowiedział w środę w Legnicy minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Mamy uzgodnienie z policją takie, że polityka upomnień czy zwracania uwagi zmienia się w politykę wystawiania mandatów, czyli ta proporcja mandatów do upomnień będzie rosła – stwierdził.

Dodał, że poprosił sanepid, żeby zorganizował wspólne patrole z policją w woj. lubelskim. - One już tam mają miejsce. Tę samą praktykę uzgadniamy z wojewodą podlaskim, żeby również takie łączone patrole policji i inspektorów sanitarnych miały miejsce – mówił.

Adam Niedzielski zwrócił także uwagę na zachowywanie zasad bezpieczeństwa. - W ciągu ostatniej doby zostało skontrolowanych 2,5 tys. środków transportu. Apeluję, by tam szczególnie nosić maseczki. Upomniano ponad 4 tys. osób i nałożono 1,2 tys. mandatów - powiedział.

Dwa województwa

- Ponad jedną trzecią dobowych zakażeń generują dwa województwa: podlaskie i lubelskie. Tam sytuacja jest najbardziej krytyczna - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.


Posłuchaj
00:46 11355748_1.mp3 MZ - ponad 5 i pół tysiąca zakażeń w ciągu doby (Barbara Góra/IAR)

 

Szef MZ na konferencji prasowej w Legnicy przekazał, że w ostatnich dwóch dniach wzrost zakażeń przyspieszył. Podkreślił, że sytuacja staje się bardzo poważna.

- Widzimy to już nie tylko na poziomie liczby zakażeń, ale również na nowych hospitalizacjach. Staramy się monitorować sytuację na poziomie każdego województwa. Warto tu powiedzieć, że ponad jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: podlaskie i lubelskie. Tam sytuacja jest najbardziej krytyczna - poinformował Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że w woj. lubelskim jest więcej zajętych łóżek niż na Mazowszu, gdzie sytuacja również jest rozwojowa. - Tych łóżek jest zajętych w Lubelskiem ponad 700. Nie ma takiego drugiego województwa, które przecież nie należy do największych w Polsce, gdzie byłaby taka liczba zajętych łóżek - wskazał.

Zaznaczył, że woj. lubelskie i podlaskie w poprzedniej fali nie zostały aż tak mocno dotknięte skalą zachorowań i dlatego - dodał - ona jest obecnie bardzo wysoka

Dodał także, że dojdzie do spotkania rady medycznej, gdzie zostaną podjęte dalsze kroki. - Dziś o 14.30 odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na którym będziemy rozważać podjęcie kolejnych kroków - powiedział minister.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby stwierdzono w kraju 5559 nowych zakażeń koronawirusem. "Z powodu COVID-19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby" - przekazał resort na Twitterze.

dz

Czytaj także

Co z 1 listopada i wizytami na cmentarzach? Wiceminister zdrowia podaje możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 08:38
- Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów, nie tylko ilości nowych przypadków COVID-19 - powiedział w Programie 1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, o możliwym zamknięciu cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląskie: zatrzymanie na lotnisku. Podróżni złamali zasady kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 16:43
Pięcioro pasażerów, którzy stawili się do odprawy granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, nie odbyło zaplanowanych podróży, bo złamali zasady kwarantanny, nałożonej przez sanepid. Zapłacili też mandaty i czeka ich składanie wyjaśnień w inspekcji sanitarnej i na policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadal boimy się koronawirusa w sklepach oraz w biurze. Sprawdź nowe badanie Deloitte

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 12:31
Pandemia nadal wzbudza obawy Polaków związane ze zdrowiem oraz ich sytuacją finansową. Nie czujemy się bezpiecznie na zakupach, w biurach, myślimy z niepokojem o oszczędnościach - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte.
rozwiń zwiń